Четвер, 11 листопада 2010 18:41
Віталій Жежера
Віталій Жежера
Віталій Жежера

Птахи нашої молодості

 

Був пізній вечір, мабуть, пів на одинадцяту. Ми дивилися по телевізору котрийсь фільм із серіалу про комісара Мегре, із Бруно Кремером у головній ролі.

Комісар носить демісезонне пальто, підходяще для цієї пори року, через те серіал додає особливого затишку нинішнім вечорам.

Утім, дивилися ми кіно не всі — наш кіт спав, бо він навіть у дитинстві був цілком байдужий до телевізора.

Тим часом комісар Мегре хотів перевірити, чи міг злочинець уночі взяти револьвер "кольт" із тумбочки й вистрелити з вікна кімнати, саме оцієї.

Комісар підійшов до вікна й одчинив його.

І стало чути, що надворі щебечуть пташки.

Комісар підійшов до вікна й одчинив його

Це така незначна побутово-декоративна деталь фільму, що ми на неї й не звернули б уваги. Тим більше, що справа наближалася до розв'язки, і пташки там могли бути, а могли й не бути, нічого б від того не змінилося. Але наш кіт їх почув. Моментально прокинувся і пішов на балкон, звідки він удень цілими годинами пильно обсервує пташок — голубів, синиць, горобців, а влітку стрижів і ластівок.

Ми ждали, що буде далі.

Через деякий час кіт повернувся.

Ясна річ, ніяких пташок він там не побачив — ніч, темрява, осінь, дощ, і все це гірко пахне опалим мокрим листям.

Цей кіт ще молодий, і морда його сповнена ентузіазму й готовності до подвигів. Але тепер, коли він повернувся з балкона, котове обличчя якийсь час було іншим. Такий вираз властивий старим котам, котрі вже все на світі бачили, пережили немало обманів і розчарувань і навчилися нікому не вірити, ні на що не ображатися й не підхоплюватися на рівні ноги заради птахів, яких насправді нема.

Кіт побачив, що ми здогадалися про його конфуз. Він зморщив носа й зробив вигляд, що нічого не сталося. Ми всі так робимо в подібних випадках, хоч добре знаємо: воно сталося і ми вже не будемо такими, як були.

Зараз ви читаєте новину «Птахи нашої молодості». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

13

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода