— Рішення було погоджено: ми йдемо до Росії та Сполучених Штатів Америки, — заявив Зепп Блаттер, 79 років, колишній керівник світової футбольної федерації ФІФА, в інтерв'ю газеті "Файненшл Таймс". — Це було за лаштунками. Без наради.
У грудні 2010-го ФІФА визначилася з господарями фінальних частин Кубка світу. Уперше назвали країн-господарів одразу двох турнірів — 2018‑го та 2022 року. Першою стала Росія. Фаворитом Кубка світу-2022 були Сполучені Штати, але переміг Катар.
— Катарці виграли через втручання тодішнього президента Франції Ніколя Саркозі, — пояснює Блаттер. — За тиждень до виборів мені подзвонив Мішель Платіні (француз, керівник Європейської федерації футболу. — "ГПУ") і сказав: я більше не працюю за вашим планом. Президент сказав, що ми маємо враховувати ситуацію у ФранціЇ. Хіба ви можете відмовити президенту своєї країни? — запитав мене Платіні. Я відповів, що на його місці попросив би Саркозі не втручатися у спорт.
Платіні проголосував за Катар і "перетягнув" на його користь голоси трьох членів виконкому ФІФА. Той переміг 12:10.
— Якщо ви бачили моє обличчя, коли оголошували результати, то розумієте — я не був радий такому вибору, — каже Блаттер. — Згодом мене почала атакувати влада США (у червні 2015 року через справу, яку на нього завела генпрокуратура Штатів, Блаттер подав у відставку. — "ГПУ").
Саркозі звинувачення заперечив.
— Блаттер переоцінює мою впливовість, — каже екс-президент Франції.
Якщо доведуть спробу підкупу росіянами керівництва ФІФА, турнір у неї можуть відібрати. Найпевніше, тоді його прийме Англія. Вона була одним із претендентів на організацію Кубка світу-2018.
Коментарі
1