Землетрус у Японії може розбурхати сейсмічно активну зону в горах Вранча в Румунії, кажуть спеціалісти. Востаннє там трусило 1989-го. Підземні хвилі дійшли до Фінляндії. В Україні поштовхи відчули на Одещині, Буковині та Прикарпатті із силою в 7 балів за 12-бальною шкалою.
Атомні електростанції в Україні розраховані на землетрус до 6 балів, каже колишній оператор Чорнобильської АЕС 51-річний Олексій Бреус:
— Окрім захисту від землетрусів, українські реактори мають захист від падіння на них літака. Станції покривають монолітні залізобетонні конструкції, стягнуті спеціальними бандажами. Вони можуть витримувати величезні тиски і зсередини, і ззовні.
Повінь для АЕС теж не страшна. Головне — щоб була електрика, завдяки якій забезпечується охолодження реактора. На випадок раптового зникнення електроживлення на кожній станції є запаси дизельного пального. Система автоматично запускає потужні дизельні двигуни. За нормативами, запасів дизелю має вистачити принаймні на добу. Цього достатньо, щоб охолодити реактор.
Коментарі
2як люди не бояться Боґа вони не розуміють що будуть відповідати на суді Божому за в бивство пролитої людської крові бо ніхто немає права забирати лишати людське життя крім самоґо Боґа бо Боґ Всевишній дає кожній людині життя і як Він хоче то і так поступає з кожним з нас