24 липня 2004 року британець Ендрю Рег, 38 років, подзвонив у службу порятунку 999.
— Я щойно вбив свого сина.
— А як вас звати?
— Рег.
— Коли ви кажете "вбив", що ви маєте на увазі?
— Я вбив його.
— Як?
— Задушив подушкою.
— Скільки йому було років?
— Йому 10 років.
— Навіщо ви це зробили?
— Я не хочу більше нічого коментувати. Це все, що вам потрібно знати.
— З вами є ще хтось?
— Так, моя дружина... .
— У будинку є діти?
— Ні.
— Де знаходиться ваша дружина?
— Вона у будинку. Вона у безпеці. З нею все гаразд.
— Я попросив би вас почекати, зараз ми когось пришлемо.
— Супер. Дякую.
Ендрю Рег служив в Іраку особистим охоронцем. Повернувся додому 9 липня. Вдома на нього чекали дружина Мері, 42 роки, і двоє синів. У старшого, Джекоба, від народження був синдром Хантера — рідкісне генетичне захворювання. Хворий поступово втрачає слух і зір, через деякий час уже не може говорити, переходить у вегетативний стан і невдовзі вмирає. Коли Ендрю Рег повернувся додому, побачив, що за час його відсутності стан сина погіршився.
Переживши три тяжких місяці в Іраку і знайшовши Джекоба в такому стані, чоловік почав випивати. Психіатр Ніколас Райт, який часто працює з військовослужбовцями, сказав у суді: це нормальна реакція для колишніх солдатів. Однак дружина Ендрю цього не розуміла, вони часто сварилися.
— Вона не допомогла чоловікові розслабитися, не забезпечила спокою, який був дуже потрібний йому після повернення, — сказав доктор Райт. — Навпаки, вона тиснула на нього. Але і гадки не мала, який це матиме результат.
Мері подумала, що чоловік хоче зайнятися сексом
Того вечора Ендрю не було вдома. Він подзвонив дружині й сказав, що незабаром приїде. Попросив її відвести меншого хлопчика, Джорджа, до матері. Мері подумала, що чоловік хоче зайнятися сексом. Однак поки хворий Джекоб залишався сам, батько приїхав і задушив його. З милості.
— Я поглянув йому в очі, а він просто дивився на мене, — розповідав у суді чоловік, ледь стримуючи сльози. — Я не думаю, що він був щасливий. Я запитав: "Ти вже достатньо намучився, синку?".
Психіатр Ніколас Райт пояснює трагедію тим, що Ендрю Рег пережив кілька надзвичайно складних для психіки місяців. Тому на момент злочину він не до кінця усвідомлював, що робив.
— В Іраку на очах у Рега застрелили двох його друзів. Він часто їздив дорогою до аеропорту. А це — найнебезпечніша дорога у світі, — каже Райт. — Ніхто не може прожити в таких умовах три місяці і не стати вразливим до стресу.
У понеділок, 12 грудня, суддя відпустив Ендрю Рега додому. Йому присудили два роки умовно.
Коментарі