У понеділок, 31 жовтня, народиться 7-мільярдний житель Землі. Такі прогнози оприлюднила Організація Об'єднаних Націй.
Досі сперечаються, де саме з'явиться на світ цей малюк. Більшість схиляються до думки, що в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Там найвищий рівень народжуваності. Індія та Китай залишаються світовими лідерами за кількістю населення — у кожній з цих країн понад мільярд людей. В Індії щохвилини з'являється на світ 51 дитина.
Півстоліття тому середньостатистична жінка народжувала шістьох дітей, зараз — менше трьох. Але населення планети продовжує зростати. Насамперед тому, що постійно — завдяки досягненням медицини — стає вищою середня тривалість життя. Зараз вона становить 69 років.
Дослідники з Фонду народонаселення ООН розглядають три сценарії розвитку ситуації у ХХІ ст.
За "середнім", у країнах із високою народжуваністю цей показник знизиться і стабілізується, як свого часу в Європі. 2025-го кількість населення сягне 8 млрд, 2045-го — 9 млрд. Ще через 40 років людей стане 10 млрд, і ця кількість збережеться до кінця століття. Українців, за цим сценарієм, 2100-го буде близько 30 млн. Населення Китаю — менш як 1 млрд, Індії — 1,5 млрд.
"Високий" сценарій стане реальністю, якщо у найчисельніших країнах — Китаї, Індії, Нігерії — кожна друга жінка народжуватиме на одну дитину більше, ніж зараз. Тоді 2100-го на Землі житимуть 16 млрд людей.
"Низький" сценарій передбачає, що кожна друга жінка народжуватиме на одну дитину менше. В результаті до кінця століття нас буде 6 млрд. Українців — 16 млн.
Теоретично, на Землі одночасно можуть жити квадрильйон людей. Це цифра з 15 нулями. Вчені кажуть, що навіть від такої кількості планета не перегріється і функціонуватиме. Але комфортне життя можливе за умови, якщо землян буде не більш як 25 млрд.
Коментарі
1