Минулого тижня із московської радіостанції "Русская служба новостей" звільнилися чотири кореспонденти. Пішли з роботи на знак протесту проти цензури, яку запровадило нове керівництво. Журналісти скаржаться, що їм забороняли висвітлювати роботу опозиції та наказували готувати побільше "позитивних" новин.
— Я чекав, що впровадять якісь обмеження і не зможу професійно робити матеріали, — розповідає Артем Хан. — Підтвердження з"явилися вже з першого тижня. Керівництво познайомилося з нами у вівторок, а в суботу в Москві планувався Марш незгодних. Мітинг розігнала міліція. Я там був за завданням редакції, але в ефір не вийшов. Мені сказали: "Маршу не було — інформації не буде".
"Русская служба новостей" належить радіохолдингові "Русская медиагруппа". Із 2000 року готує випуски новин і тематичні передачі для однойменного радіо, а також для "Русского радио" і "Монте-Карло".
Керівництво змінилося три тижні тому. Замість Михайла Бакланова, який керував роботою радіостанції 12 років, призначили Всеволода Нерознака із "Першого каналу". Генеральним директором зробили Олександра Школьніка — члена Громадської палати, колишнього продюсера Дирекції дитячих та юнацьких програм на "Першому каналі".
Нерознак заперечує, що з"явилася цензура. Мовляв, працівники видають бажане за дійсне.
— Живий організм — хтось пішов, хтось прийшов, таке буває у будь-якій компанії, — каже він. — Історія з "Русской службой новостей" досить банальна: рейтинг — нижче нікуди, станція збиткова. Запросили нових людей, аби зробити нормальний проект і заробляти гроші.
Ще на початку місяця з радіостанції пішла ведуча кількох програм Анастасія Ізюмська. У відкритому листі генеральному директорові пояснила, що не може працювати під тиском цензури.
— Я розуміла, що прихід нових директорів напередодні виборів — це не випадковість, — пише журналістка. — Однак ви казали, що не будете проводити жодної ідеології. Згодом з"ясувалося, що не можна запрошувати генсека Спілки журналістів Ігоря Яковенко. Він різко висловився про зміну директорів. І компетентного економічного експерта. Той — не співає осанни російській зовнішній політиці. "У моєму ефірі не буде людини, яка не поважає моєї Батьківщини". Чесне слово, простіше було б працювати і Вам, і співробітникам, якби прямо сказали, кого потрібно обслуговувати.
Коментарі