8-річна Равіта Волві з Індії подолала сотні кілометрів, перш ніж отримала лікування.
Равіта з батьками Раджою й Шанті мешкає в бідному селі штату Магарашта. Займаються фермерством. Неписьменні, розмовляють племінним діалектом — бгіл. У регіоні немає транспортного сполучення з містами.
На початку серпня дитина впала з дерева й перестала рухати кінцівками. Батьки не зрозуміли, що сталося. Поклали доньку на "бамбуланс" — ковдру, натягнуту на бамбукові тростини. Це єдиний місцевий спосіб транспортувати хворого.
Ішли так півгодини до таксі, щоб доїхати 11 км до окружної лікарні. Там їм відмовили. За наступні 45 днів родина відвідала ще п'ять лікарень.
У наступному медзакладі за 80 км Равіта провела 10 днів. Їй не стало краще. Могла рухати лише руками, погано їла й майже не говорила. Скаржилася на біль.
Волві відвідали ще дві лікарні. Потім їх відвезли "швидкою"до столиці штату — міста Мумбай. Там Равіту взяли у госпіталь. Проте не розуміли мову, якою спілкувалася родина. Тому виписали через кілька днів.
Батьки кілька годин ходили містом з Равітою на ношах. Намагалися знайти дорогу додому. Доки зустріли жінку-констебля, яка розмовляла на бгіл. Вона пояснила, що лікарі направили їх до неврологічного відділення державної лікарні в Мумбаї.
Лікарі виявили, що Равіта зламала нижні хребці. Не могли оперувати дівчинку одразу через ознаки недоїдання.
Зробили це 3 листопада, через півтора місяця після травми. Лікарі говорять, що дівчинка одужуватиме поступово.
Коментарі