четвер, 22 грудня 2005 19:27

Вони хочуть нам зла

 

Чому так виходить, що всі розмови зводяться до політики? Начебто тільки-но обговорювали з таксистом футбол, і раптом чую:

— А цих поляків разом із чехами я взагалі ненавиджу!

Це — про підсумки парламентських виборів у Польщі.

— За що? — запитую.

— А за те, що вони нас ненавидять.

Нещодавно жодному таксистові й на думку не спало б цікавитися, хто стане прем'єром Польщі. Тепер інша річ. Ким була Польща кілька років тому? Та майже ніким. А тепер вона — ворог.

Якщо вчора ворогів Росії шукали переважно прихильники "теорії змов", то сьогодні до цього взялася сама влада. Росія змінює імідж, "перезавантажується". Це вам не країна-хіпі доби ранньої перебудови, коли вона любила всіх поспіль. Набридло. Знову хочеться грізної величі. А вороги — обов'язковий атрибут сильної держави. От вони і створюються. Україна — тому що "помаранчеві", Латвія — бо "есесівці недобиті", Англія — тому що "там Закаєв із Березовським". Пригадую мстиву посмішку ростовської жінки, якій щойно розказав про вибухи в лондонському метро:

— Знатимуть, як терористів фінансувати!

Щоб увести в цей пантеон ще й Польщу, довго не могли знайти приводу. Допомога прийшла від варшавських хуліганів, які пограбували дітей російських дипломатів. Далі пішло як по маслу. Народ прийняв нового ворога — і тепер уже російські "хулігани" періодично б'ють польських дипломатів і журналістів.

На перше місце серед ворогів росіяни поставили Латвію

Повний успіх політики створення ворогів показав московський телеканал ТВЦ. Він провів інтерактивне опитування: "За кордоном у Росії більше: друзів, ворогів чи прихованих ворогів?". Відповіді були такі: "друзів" — 397 голосів, "явних ворогів" — 652, "прихованих ворогів" — 4501.

Було б зовсім сумно, якби не крапля комічного. Уже в іншому дослідженні 49% росіян на перше місце серед ворогів поставили маленьку Латвію. У справжніх імперій вороги зазвичай зовсім іншого масштабу.

Зараз ви читаєте новину «Вони хочуть нам зла». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути