На півночі Атлантичного океану професійні шукачі скарбів знайшли затоплене британське судно, на якому можуть бути 240 т срібла.
Вантажне судно "Ґеїрсоппа" перевозило скарби з Індії до Великої Британії 1941-го. Корабель торпедував німецький підводний човен. Через 70 років вартість знахідки оцінюють у 155 млн фунтів, це майже 2 млрд грн.
Останки "Ґеїрсоппи" лежать у крижаній воді на глибині близько 5 км, за 500 км від узбережжя Ірландії. Срібло на її борту може стати найглибшим підводним скарбом, який будь-коли знаходили.
Британське міністерство транспорту найняло американську компанію "Одіссей марін" шукати скарби на затонулих британських суднах. Навесні американці планують спустити на "Ґеїрсоппу" керованих глибоководних роботів.
— Це дозволить дістати срібло через люки, — каже виконавчий директор "Одіссей марін" Ґреґ Стемм.
За умовами контракту, 80% піднятого з "Ґеїрсоппи" срібла компанія забере собі. Решту — віддадуть Великій Британії, колишньому власникові.
2008-го американський суд наказав "Одіссей марін" повернути Іспанії золоті та срібні монети на суму понад $460 млн. Їх підняли із затонулого 1804 року іспанського фрегата. Шукачі скарбів стверджували, що знайшли їх у нейтральних водах, тому монети мають належати їм.
Німецька субмарина "У-101" атакувала "Ґеїрсоппу" 17 лютого 1941-го. Та пішла під воду за 20 хв. Місце затоплення довго не могли знайти. Із 84 моряків екіпажу врятувався тільки один.
Коментарі