У Японії залишилося близько тисячі справжніх гейш — традиційних японських артисток. Вони розважають гостей співом, танцями та вишуканою чайною церемонією.
23-річна гейша Комомо живе і працює в Кіото. Таких як вона тут близько сотні. У Комомо майже не буває вихідних.
— Це як війна, — розповідає вона, збираючись на чергове свято. — Ти завжди маєш бути у формі і часу в тебе обмаль.
Дівчині допомагає асистент, якого в Японії називають "кічі". Він одягає її в дороге кімоно, зав"язує пояс складним вузлом на спині, поправляє зачіску. Справжнє кімоно важить понад 6 кг. Комомо, зріст якої близько 150 см, не може впоратися з важкою сукнею.
У гейші традиційний макіяж — вибілене обличчя, червоні щоки, підведені губи. На голові складна перука. Таку зачіску неможливо зробити зі справжнього волосся.
Професія гейші з"явилася в Японії у XVII ст. Спочатку виступали виключно чоловіки — актори японського театру кабукі. Пізніше гейшами ставали й жінки. "Золота доба" припала на XIX століття. Ця професія була чи не найповажнішою з-поміж усіх можливих для жінок.
Популярність цього заняття впала після Другої світової війни. Західна культура, яка заполонила Японію, відкрила жінкам нові можливості. Тепер гейшами стають здебільшого ті, хто цікавиться традиційною японською культурою і намагається її зберегти.
Коментарі