Три тисячі будинків для ізраїльтян зведуть на Західному березі ріки Йордан та в Східному Єрусалимі — територіях, які палестинське населення вважає своїми. Так Ізраїль відповів на те, що палестинці добилися визнання з боку Організації Об'єднаних Націй.
У четвер її Генеральна Асамблея прийняла Палестинську Автономію як країну-спостерігача в ООН. Представники Ізраїлю заявили, що реакція їхньої країни буде якнайсуворіша.
138 держав проголосували за підвищення Палестини в статусі, дев'ять — проти, ще 41 утрималася. Із великих країн ізраїльтян підтримали лише США, Канада й Чехія.
— Генеральна Асамблея, буває, нагадує театр абсурду, який раз на рік автоматично приймає безглузді антиізраїльські резолюції, — заявив речник уряду Ізраїлю Марк Реґев. — Навіть такі друзі, як Німеччина, відвернулися від нас.
Будівництво нових ізраїльських поселень на Західному березі, у зоні під назвою Е1, фактично переріже надвоє цю внутрішню область, у якій живуть палестинці. Розташування Палестинської держави на одній території стане неможливим. Лідери автономії вже заявили, що не сядуть за стіл переговорів з ізраїльтянами, доки ті не припинять будувати.
— Будівництво в Е1 зруйнує двосторонні угоди, це катастрофічне рішення, — вважає ізраїльський експерт Гагіт Офран. — Тож наша влада фактично карає Ізраїль, а не палестинців. Замість використати рішення ООН щодо Палестини для переговорів із нею, уряд обрав дії, які можуть унеможливити двосторонню мирну угоду.
14-21 листопада ізраїльські війська проводили операцію "Хмарний стовп" на іншій палестинській території — Секторі Гази. Від бомбардувань загинули 139 палестинців і шестеро ізраїльтян.
Коментарі