На День незалежності Індії по-справжньому повеселитися вдалося тільки селянам. Вони традиційно прикрашали храми, поклонялися своїм численним богам і влаштовували танці до ранку.
Тим часом чиновники в містах тільки про те й думали, як уберегти населення від терористів. На вулиці вивели 60 тис. поліцейських. На дахах будинків розмістили снайперів. У Нью-Делі, столиці Індії, поліція перевіряла всі автомобілі. А рух транспорту перекрили в радіусі трьох кілометрів навколо місця, де з нагоди свята виступав лідер країни, прем"єр-міністр Манмохан Сінґх, 73 роки. Саму ж трибуну прем"єра оточили куленепробивною огорожею зі скла.
В Індії діє кілька сепаратистських організацій, які час від часу вбивають людей, підривають автомобілі, поїзди й будівлі. Найбільша серед них, Визвольний фронт Ассаму, вже 25 років намагається відвоювати незалежність штату Ассам. Напружено і в Кашмірі — регіоні, частини якого належать Індії, Пакистану та Китаю.
Найбільш екстремальним День незалежності Індії, напевно, видався військовим із міста Бумла, що на кордоні з Китаєм. Вони святкували при мінусовій температурі на висоті 4700 м над рівнем моря. 1962 року в цьому регіоні індуси воювали з китайцями. Минулого ж вівторка 90 військових із Китаю приїхали до індійських колег у гості і привітали їх зі святом. Разом вони були на бенкеті, а потім танцювали.
Індія перестала бути колонією Великої Британії опівночі 15 серпня 1947 року. Рух за незалежність очолював лідер Індійського національного конгресу Махатма Ганді.
Коментарі
1