На пляжах єгипетського курорту Шарм-Ель-Шейх заборонили купатися. Після того, як акула смертельно поранила 71-річну німкеню із Баден-Вюртемберґа — відірвала руку й ногу. Жінка померла від больового шоку. За два тижні морські хижаки покусали шістьох туристів.
Після першого нападу, 1 грудня, плавати в Червоному морі заборонили на добу. Влада відзвітувала, що двох акул-людожерів виловили. Зіставили фотографії спійманих хижаків із описами, які надали постраждалі. І пляжі відкрили. Але наступного дня акула знову накинулася на туристку.
— Півтори години тому подзвонила подруга і пропонувала путівку в Шарм-аль-Шейх на дев'ять днів, — пишуть на одному з російських форумів. — Її знайомий відмовився, бо злякався акул. Якби мене відпустили з роботи, вже завтра поїхала б. У кожному готелі є басейни. Єгипет не порівняти з Туреччиною. Тим більше, на турецьких курортах восени вже холодно. В Італію чи Іспанію треба Шенгенську візу, це дорого.
38-річний Микола Котенко з Умані на Черкащині повернувся з Єгипту два тижні тому. Температура повітря у грудні там до +25°С.
— Інструктор пояснював, що акули — створіння дикі. Біля берега, де багато відпочивальників, кидатися на людей не будуть. А за тих, хто запливає за буйки і ще хтозна-куди, ніхто не ручається.
За тиждень у Шарм-ель-Шейху Микола в морі купався двічі.
— Ну це ж брєд — витратити такі гроші на путівку й просидіти в готелі. Хоч там і без моря розваг вистачає: аквапарки, басейни, екскурсії, ринки, — пояснює. Він колишній міліціонер. Має бізнес. — Наших людей акули не налякають. Пам'ятаю, колись рятували з хлопцями мужика, що під кригу провалився. Відлига була, лід ослаб. Тільки одного витягли з води, як за 10 метрів від нас спускається другий на лід, іти хоче. Питаємо: "Ти здурів?". А він нам: "Мені так додому ближче". Ета страна нєпобєдіма!
У Шарм-ель-Шейху понад 100 клубів пропонують послуги дайвингу. Одне із найпопулярніших місць для пірнальників — Акуляча затока. Для любителів екстремального відпочинку влаштовують спеціальні тури до рифів національного водного парку Рас-Мохаммед. Там водяться багато видів рифових акул. Дайвинг-клуби гарантують туристам безпеку. Пірнути коштує $150.
Єгипетські чиновники запросили іноземних експертів із морської фауни. Аби ті пояснили, чому акули нападають на людей, порадили, що із цим робити. Досі в туристичному бізнесі таких ситуацій не було.
Коментарі