четвер, 06 жовтня 2022 11:23

Спецтема: Війна Росії проти України

Запуск родовища в Нідерландах зможе замінити російський газ у Європі

Запуск родовища в Нідерландах зможе замінити російський газ у Європі
Багато мешканців Гронінгена готуються до того, що уряд скасує своє рішення і зрештою збільшить видобуток, оскільки тиск на країну зростає. Фото: pixabay.com

У разі настання критичної ситуації Нідерланди допускають перезапускання газового родовища "Ґронінґен".

Зараз родовище перебуває у процесі закриття через сотні землетрусів, до яких призвела його розробка, пише Bloomberg.

"Поки що Нідерланди відкидають заклики наростити викачування газу попри те, що Європа готується до найсуворішої зими з часів Другої світової. З 1963 року "Ґронінґен" є основою європейського газопостачання. Після десятків років видобування там досі є близько 450 млрд куб. м газу в резерві на суму близько $1 трлн. За даними компанії Shell, що бере участь в експлуатації родовища, можливо видобувати ще на 50 млрд куб. м газу на рік більше, ніж зараз. Водночас додаткові обсяги газу можна отримати майже відразу після запуску", ‒ ідеться в повідомленні.

Перші невеликі поштовхи в "Ґронінґені" зафіксували 1986 року. Відтоді їх було сотні. Хоча більшість з них неможливо виявити за допомогою приладів. 2012-го в регіоні стався землетрус магнітудою 3,6 бала, що призвело до тисяч позовів про відшкодування майнових збитків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ офіційно визнала газовий терор Молдови

За даними Ґронінґенського інституту гірничодобувної промисловості, з приблизно 327 тис. будинків у регіоні щонайменше 127 тис. зазнали певних пошкоджень. Понад 3,3 тис. будівель у цьому районі знесли з 2012 року, оскільки землетруси зробили їх небезпечними.

"Продовжувати видобуток небезпечно, але країна не може ігнорувати страждання в інших державах ЄС. Брак газу може змусити нас ухвалити це рішення, якщо лікарні, школи й будинки не зможуть належно опалюватися", ‒ заявив міністр гірничодобувної промисловості Нідерландів Ганс Вілбріф.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте не відкидає використання "Ґронінґену" для посилення постачань, але "лише у крайньому разі". Замість того, щоб збільшувати видобуток газу, Нідерланди зняли обмеження на генерацію вугільних електростанцій, а також подвоїли імпортні потужності для скрапленого природного газу й забезпечують заповнення газових сховищ на 80% до початку зими.

Багато мешканців міста Ґронінґен готуються до того, що уряд скасує своє рішення і збільшить видобуток, оскільки тиск на країну зростає.

Німеччина й Данія об'єднали зусилля задля зменшення залежності від російського газу. Країни домовилися побудувати вітроенергетичний хаб "Енергетичний острів Борнгольм" у Балтійському морі.

Німецький мережевий провайдер 50Hartz і його датський аналог Energinet розділять витрати на вітроенергетичний хаб, а також прибуток від нього. Країни Балтії та Польща зможуть приєднатися до проєкту вже після запуску хабу.

Зараз ви читаєте новину «Запуск родовища в Нідерландах зможе замінити російський газ у Європі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути