середа, 05 червня 2024 00:37

Спецтема: Війна Росії проти України

Захід готує підґрунтя для переговорів з Росією - Bloomberg

Захід готує підґрунтя для переговорів з Росією - Bloomberg
На Саміті миру у Швейцарії розглянуть кроки для переговорів з Росією. Фото: Getty Images

На Саміті миру у Швейцарії західні країни планують створити підґрунтя, щоб у майбутньому залучити Росію до переговорів.

Але перед цим Захід хоче досягти угоди щодо ядерної і продовольчої безпеки та повернення українських дітей, про що йдеться в Українській формулі миру, пише Bloomberg.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Держдепі США прокоментували відмову Китаю від участі в Саміті миру

"Ми, таким чином, погодилися здійснити конкретні кроки, які можуть слугувати заходами зміцнення довіри у вищезазначених сферах з подальшим залученням представників Російської Федерації", – йдеться в проєкті документа, який може бути змінений під час переговорів у Швейцарії.

Три основні принципи, які викладені у документі:

Ядерні енергетичні об'єкти повинні бути безпечними, а будь-яка загроза застосування ядерної зброї є "неприйнятною". Ядерні установки, включно із Запорізькою АЕС, мають працювати під контролем України та відповідно до принципів, встановлених Міжнародним агентством з атомної енергії.

Продовольча безпека не повинна бути "озброєною" і має гарантуватися вільним судноплавством у Чорному та Азовському морях. Україна повинна мати доступ до третіх сторін для своєї сільськогосподарської продукції.

Всі полонені під час війни мають бути звільнені, включаючи всіх "депортованих та незаконно переміщених" українських дітей та цивільних осіб, які мають бути повернуті в Україну.

Bloomberg зазначає, що цілі Саміту миру у Швейцарії, у спробі забезпечити участь якомога більшої кількості лідерів, звузилися порівняно з українською Формулою миру з 10 пунктів.

Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у швейцарському місті Бюргеншток. Участь вже підтвердили 106 країн. На саміт приїдуть 70-75 лідерів держав, сказав президент України Володимир Зеленський.

Підготовка до саміту дає можливість зрозуміти справжні позиції країн світу стосовно російської війни в Україні.

Зараз ви читаєте новину «Захід готує підґрунтя для переговорів з Росією - Bloomberg». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути