субота, 17 березня 2018 18:47

Вибори президента РФ: все що треба знати
7

Автор: Елкин
  Вибори президента РФ супроводжувались затриманнями та бійками
Вибори президента РФ супроводжувались затриманнями та бійками

18 березня в РФ відбудуться президентські вибори. На них, очевидно, повинен вчетверте перемогти діючий глава Володимир Путін.

Gazeta.ua зібрала все що треба знати про вибори в країні-агресора.

Нова дата виборів

Голосування призначене на 18 березня – річницю незаконної анексії Росією Криму. Для цього Державна Дума РФ спеціально проголосувала за законопроект, який переніс вибори на 7 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Криму розпочався референдум

Для голосування відкрили 98 тис. дільниць. Проходитимуть з 8:00 до 20:00 за місцевим часом у всіх регіонах Росії. Результати російських виборів мають оголосити не пізніше 29 березня 2018 року.

Переможцем виборів буде вважатися кандидат, який набрав більше 50% голосів. Якщо жоден кандидат не набере необхідну кількість голосів, 8 квітня 2018 року відбудеться другий тур.

ЦВК РФ зареєструвало 8 кандидатів:

Президент Володимир Путін, 65 років - це буде 4 переобрання політика на пост президента. Путін вперше пересилився в Кремль 7 травня 2000 року. Переобраний 11 березня 2004 року. Після рокировки з Дмитром Медведєвим, який став президентом, очолив Уряд 7 травня 2008 року. У березні 2012 року переобраний на посаду президента.

Лідер ліберально-демократичної партії Росії Володимир Жириновський, 71 рік - один з найстарших депутатів Держдуми, очолював Думу, був віце-спікером. Відзначається постійними шовіністичними заявами в адресу інших народів. Прихильник терористичних угруповань ЛНР та ДНР. Балотується вп'яте. Ніколи не набирав більше 9,3% голосів.

Бізнесмен Павло Грудінін, 57 років - "полуничний король" з Підмосков'я, його агрофірма "Софхоз им. Ленина" вирощує половину ягід в РФ. При цьому висуванець Комуністичної партії РФ. Прихильник Йосипа Сталіна, називає його кращим лідером за 100 років. Після закінчення виборів, йому пророчать місце губернатора Московської області.

Журналіст Ксенія Собчак, 36 років - телеведуча, світська левиця. Собчак є донькою мера Санкт-Петербурга Анатолія Собачка в якого Путін був помічником. Стала відома після телешоу "Дом-2". До 2011 року відзначалась постійними скандалами. Визнала анексію Криму, але далі заяви не говорила.

Комуніст Максим Сурайкін, 39 років - висуванець альтернативної партії Комуністи Росії. Раніше в президентських виборах участі не брав. 15 березня під час дебатів з криками "я тебе сейчас в морду дам", ледь не побив кандидата Павла Грудініна.

Уповноважнений президента РФ з питань бізнесу Борис Тітов, 57 років - уповноважений президента РФ з захисту прав підприємців. Володіє заводом шампанських вин Абрау-Дюрсо. За даними інсайдерського Telegram-каналу "Бойлерная" його головне завдання сьогодні - заставляти російських бізнесменів повертатись до країни.

Лідер ліберальної партії "Яблоко" Григорій Явлінський, 65 років - популярний політик в 1990-х і початку 2000-х. Кандидат в президенти РФ в 1996 і 2000 роках. Визнав анексію Криму, вимагє повернути його Україні.

Лідер партії "Російський загальнонародний союз" Сергій Бабурін, 59 років - націоналіст, був депутатом Держдуми, віце-спікером Держдуми до 2007 року. Є одним з організаторів націоналістичних Російських маршів в Москві.

Опозиціонера Олексія Навального - до реєстрації не допустили. Нібито через судимість. Він закликав бойкотувати вибори.

Передбачувані прогнози

За прогнозами Всеросійського центру вивчення громадської думки, повним фаворитом є діючий президент.

Володимир Путін – переможе в першому турі з результатом, що коливається в діапазоні 69-73%.

Володимир Жириновський – 8-12%.

Павло Грудінін – 10-14%.

Ксенія Собчак – 2-3%.

Автор: Сергей Бобылев/ТАСС
  Ксенія Собчак може отримати пост в оновленому уряді РФ
Ксенія Собчак може отримати пост в оновленому уряді РФ

Григорій Явлінський – 1-2%.

Максим Сурайкін – менше 1%.

Сергій Бабурін – менше 1%.

Борис Титов – менше 1%.

Анексований Крим та вибори

Теперішньому президенту Росії Володимиру Путіну важливіше, як проголосують на виборах в анексованому Криму, ніж сам факт його переобрання. Про це каже головний редактор радіостанції "Ехо Москви" Олексій Венедиктов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путіну важливо, як проголосує Крим - російський публіцист

"Важливо як проголосує не Москва, що не Петербург, чи не Липецьк и не Грозний прости Господи, а Крим. Тому що, якщо Крим проголосує добре - це значить другий референдум. Він може сказати, секундочку, я привів Крим, повернув в імперію. Подивіться, люди вдруге, вже через чотири роки віддали мені 80%, 85%, 75% голосів. Я думаю , що для нього це принципова історія. Крим, а не Москва і Петербург", - каже Венедиктов.

Володимир Путін в Севастополі. 14 березня 2018 року
Фото: Рейтерс
Путін лякав світ новими ядерними ракетами
Путін лякав світ новими ядерними ракетами
Ксенія Собчак може отримати пост в оновленому уряді РФ
Російські вибори в карикатурах

Це підтверджує і останні поїздки Путіна до анексованого півострова. там він вже встиг відкрити оновлений аеропорт Сімферополя та побувати на недобудованому Керченському мості.

"Чотири роки тому ви прийняли історичне рішення. Завдяки вашим рішенням Севастополь і Крим повернулися в свій рідний дім нашої спільної батьківщини, дім нашої матінки Росії", - заявив Путін на мітингу в Севастополі 14 березня. - "Учасники голосування 4 роки тому показали всьому світу, що таке справжня, а не показна демократія".

На тимчасово окупованій території півострова незаконно сформували 27 територіальних виборчих комісій, 1164 дільничних виборчих комісій, у Севастополі - 4 територіальні виборчі комісії та 181 дільничну виборчу комісію. Загалом до виборів залучили понад 10 тис. членів так званих виборчих комісій. Усього на них може прийти 1,5 млн виборців.

Міністерство закордонних справ України надіслало ноту російському зовнішньополітичному відомству у зв'язку з наміром провести вибори президента РФ на території окупованого Криму.

У відповідь в Центрвиборчкомі РФ заявили, що вибори в Криму пройдуть "в штатному режимі".

12 березня президент України Петро Порошенко заявив, що Київ не визнає вибори президента РФ в Криму і введе санкції проти їх організаторів. Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні заяву Порошенка підтримала того ж дня.

Кримськотатарський Меджліс закликав жителів піовстрова не йти на вибори.

"У нас немає сумніву, що в результаті цих псевдовиборів президентом Росії залишиться Путін, і саме через голосування в Криму, саме внаслідок цього голосування він стає не просто більш "токсичним", але й реально втрачає свою легітимність", - каже лідер Меджлісу Рефат Чубаров.

Прокуратура АР Крим відкрила кримінальне провадження за фактом організації незаконних виборів президента Росії на території Криму 18 березня. Провадження відкрили за статтями "державна зрада", "посягання на територіальну цілісність і недоторканність України", "надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів".

Автор: Прокуратура АРК
  Відповідь прокуратури АРК Комітету виборців України
Відповідь прокуратури АРК Комітету виборців України

Прогнози результатів для Росії, України і світу

Всі ті, хто бере участь в організації "виборів" в анексованому Криму, мають потрапити під санкції, каже міністр МЗС Павло Клімкін.

"Вибори на окупованій території за визначенням є нелегітимними. Всі ті, хто бере участь в організації цих "виборів", мають потрапити під санкції і отримати свою частину відповідальності. Ніяких трюків із референдумами під будь-яким контролем Росії там бути не може - ні сьогодні, ні за рік, ні за п'ять років. Оскільки це крок до легітимізації окупації. Цього не буде ніколи. Сьогодні Росія "ставить себе в один ряд із Північною Кореєю, Сирією і Іраком Саддама Хусейна", - говорить він.

Росію після виборів чекає ще більше санкцій, каже американський фінансист Слава Рабінович.

"Я не знаю, як світова спільнота буде кваліфікувати як то, що відбувається зараз, так і те, що станеться 18 березня. Але на практиці, в realpolitik, є те, що є. Але, з одного боку, це показує нам, що і сам Путін в цьому realpolitik може бути не особливо визнаним, але поки у нього є "ядерна дубина", з ним доведеться якимось чином мати справу і вважатися, приблизно так само, як зважають на Кім Чен Ином", - пояснює він.

На Донбасі та в Криму після виборів збережеться нинішня патова ситуація, каже російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко.

"Після "переобрання" на черговий термін Путін залишиться з найближчим колом силовиків і його режим стане ще жорсткішим. І такий господар Кремля влаштовує більшість росіян. Давайте не будемо путінському режиму заважати – поліцейськими дубинками він зробить із "кримнашистів" прекрасних опозиціонерів", - розповів він.

Автор: Елкин
  Російські вибори в карикатурах
Російські вибори в карикатурах

Після президентських виборів вище керівництво Росії піддасться серйозним кадровим реформ і важливим моментом є питання про те, хто стане новим прем'єром, вважає політолог Тетяна Станова.

"Можливо, будуть якісь структурні зміни, пов'язані з організацією органів влади. Ми очікуємо реформу силових структур і кадрову ротацію. Наприклад, дуже багато говорять про можливу заміну керівника Слідчого комітету, а, можливо, і ліквідації СКР. Якби президент залишив всіх на своїх місцях в уряді, цього не зрозуміли б ні еліти, ні суспільство. Головна інтрига - хто стане прем'єр-міністром", - каже вона.

Після виборів президента на Росії з'явиться шанс на виконання Мінських домовленостей і подолання кризи в Україні, каже канцлер Німеччини Ангела Меркель.

"Переконана, що після виборів на Росії ми отримаємо новий початок і зможемо побачити, чи можливий якісний прогрес в досягненні Мінських угод", - заявила вона.

В Україні відкриють 4 виборчі дільниці для голосування російських громадян на виборах президента РФ 18 березня. Про це повідомляє прес-служба посольства РФ в Україні. Йдеться про виборчі дільниці в Києві, Харкові, Львові та Одесі.

Представники партій "Свобода" та "Правий сектор" обіцяють заблокувати входи до консульств у день виборів.

Зараз ви читаєте новину «Вибори президента РФ: все що треба знати». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути