Ексклюзиви
Субота, 23 січня 2021 07:30

Внаслідок землетрусу загинули 830 тисяч людей

Внаслідок землетрусу загинули 830 тисяч людей
Епіцентр землетрусу / Google Maps

23 січня 1556-го у результаті землетрусу в китайській провінції Шаньсі загинуло близько 830 тис. людей. Підрахунок жертв часто неточний після масштабних лих, особливо до ХХ ст, але це лихо вважається найбільш смертоносним в світовій історії.

Землетрус стався пізно ввечері, а поштовхи тривали до наступного ранку. Пізніше наукове дослідження показало, що сила стихії становила приблизно від 8-8,3 бали.

Землетрус стався в центрі густонаселеної місцевості з погано збудованими будівлями, що призвело до страхітливої кількості жертв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 84 людини загинули через землетрус

Епіцентр був в долині річки Вей, недалеко від міст Хуасянь, Вейнань і Хуаінь. У Хуасіяні звалилися всі будівлі та будинки, загинуло більше половини жителів міста. Їх кількість оцінюється в десятки тисяч. Схожа історія була в Вейнані та Хуаіні.

У деяких місцях в землі утворилися тріщини завглибшки понад 18 м. Серйозні руйнування і смерть були навіть в 500 км від епіцентру. Землетрус також спричинив зсуви, які призвели до величезної кількості загиблих.

Навіть якщо кількість загиблих в результаті землетрусу в Шеньсі переоцінена, він все одно зі значним відривом визнаний найгіршим стихійним лихом в історії.

Зараз ви читаєте новину «Внаслідок землетрусу загинули 830 тисяч людей». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі