В Ізраїлі вчені винайшли спосіб отримання з кавунів біологічного альтернативного пального для транспртних засобів.
Навчилися добувати етанол із відходів вирощування кавунів, пише agronews.ua.
Отримували етанол із гібриду кавуна, вирощеного лише на насіння. М'якоть і шкірка, що разом становлять 97% ваги, залишалися на полях як відходи.
"Ці відходи спричиняли хвороби рослин, а також завдавали екологічної шкоди. Оскільки бактерії та грибки в ґрунті живляться цукрами й виділяють парникові гази", - йдеться в повідомленні дослідників.
Учені зібрали невикористані залишки та зброджували їх сік. Потім шляхом переробки отримали етанол. Його можна використовувати як пальне для автомобілів. Етиловий спирт також є основним складником дезінфікуючих засобів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кавунові напої: назвали 3 освіжаючі рецепти
Також виявили, що кавунові відходи можна використовувати для отримання лікопену. Це пігмент із групи каротиноїдів, який надає кавуну червоного забарвлення. Лікопен - антиоксидант. Його можуть продавати як харчову добавку.
3 серпня відзначають Всесвітній день кавуна. Нині існує понад 1200 сортів кавунів. Їх вирощують у 96 країнах світу, переважно з теплим кліматом.
Ця ягода є найвідомішим джерелом лікопену - потужного антиоксиданту. Він відповідальний за червоний колір. Кавун - краще за помідори джерело лікопену .
Коментарі