Українка Людмила Дмитренко з Вінниці п'ятий рік працює перукарем в Австрійському місті Штайр.
"Коли мені було 47 років сестра позвала в Австрію, щоб подивилася як вона там живе. По Австрійським міркам вона бідна. Але сестра мала квартиру, машину. Усі її діти знімали окреме житло. Я ж прожила у двокімнатній квартирі разом з дочкою, мала свій бізнес, але надії на хороше життя так і не з'явилось. Поштовхом до переїзду стало заміжжя доньки. Вона разом з чоловіком поселилася в нашій квартирі. Тоді вирішила, що зароблю хорошу пенсію", - розповідає Людмила.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щогодини отримую 650 гривень: українка розповіла про незвичну роботу в Єгипті
Перші кілька місяців жінка вчила мову. Щоб влаштуватись офіційно треба мати сертифікат на знання мови.
"Клієнтів досі прошу говорити повільніше, бо не всіх розумію. В нас перукарня на околиці. Заробляю в середньому 600-700 євро. Економлю, бо живу у сестри. Але взамін на житло я купую їжу. Ще 100 євро щомісяця кладу на особистий пенсійний рахунок", - додала Людмила.
Щоб заробити мінімальну пенсію треба пропрацювати мінімум 5 років. Аби отримати середню пенсію треба 10 років.
"Середня пенсія в Австрії складає 1200 євро. Якщо до них ще доплюсуються кошти, які я склала на рахунок, матиму 1500 євро щомісяця. Гроші перераховують на спецрахунок. Отримуватиму їх, навіть живучи в Україні. Мрію на пенсії подорожувати різними країнами. В Україні за 40 років стажу я заробила пенсію у 800 гривень. Решту мені мала б доплачувати держава", - пояснила Людмила.
З 1 липня прожитковий мінімум зросте до 2118 гривень, а пенсія до 1712, що на 74 гривні більше порівняно з попереднім показником. У грудні на пенсіонерів чекає ще одне підвищення. Мінімалка зросте на 57 гривень і досягне 1769 гривень.
Кожен пенсіонер, який має стаж понад 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, отримає за кожен "зайвий" рік 1% надбавки від мінімалки (це по 16,38 грн за рік). З 1 липня 2020 року надбавка становитиме 17,12 грн за рік.
Коментарі