пʼятниця, 09 лютого 2024 05:10

Україна отримала від союзників США допомогу в $178 млрд

Україна отримала від союзників США допомогу в $178 млрд
ЄС та його держави-члени надали Україні 148,5 млрд доларів допомоги. Фото: suspilne

Україна отримала від союзників США у всьому світі, включаючи Європу, Азію та країни НАТО, допомогу у розмірі понад 178 млрд доларів.

Ця сума перевищує обсяги допомоги, які планують виділити самі США, з урахуванням пакета, що розглядається в цей час. Про це повідомляє ISW.

Допомога Україні від країн Європи

ЄС та його держави-члени надали Україні 148,5 млрд доларів (138 млрд євро), включаючи нещодавно оголошений пакет підтримки у розмірі 54 млрд доларів (50 млрд. євро), з моменту повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Сполучене Королівство пообіцяло виділити 15,1 млрд доларів на загальну підтримку України з лютого 2022 року, з яких 9 млрд доларів призначено для військової допомоги.

У лютому 2023 року Норвегія досягла багаторічної угоди з Україною про програму підтримки, яка надасть Україні 7 млрд доларів у період з 2023 по 2027 рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенат США проголосував про початок розгляду законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню

Норвегія зобов'язалася виділяти Україні близько 1,4 млрд доларів на рік і вже надала Україні близько мільярда доларів у 2022 році та близько 1,9 млрд доларів у 2023 році.

У рамках зміцнення співпраці між Туреччиною та Україною провідний турецький виробник безпілотних літальних апаратів "Baykar" у вересні 2023 року анонсував відкриття нового підприємства з виробництва БПЛА та сервісного центру для обслуговування безпілотників "Bayraktar TB2".

Планується, що завод та сервісний центр розпочнуть роботу до початку 2025 року.

Північна Македонія відправила Україні 10 партій військової допомоги, включаючи військову техніку радянських часів станом на листопад 2023 року.

Північна Македонія також навчає групи українських військовослужбовців та зобов'язалася продовжувати надавати підтримку Україні.

З листопада 2023 року Північна Македонія вже надала Україні 10 партій військової допомоги, зокрема військову техніку радянського зразка.

Крім цього, країна навчає групи українських військовослужбовців і зобов'язалася й надалі підтримувати Україну.

Допомога від Північної Америки

Канада виділила 1,8 млрд доларів на військову допомогу Україні з лютого 2022 року.

Канадські військові також навчили близько 40 тисяч українських військових та співробітників служби безпеки з 2015 року, і Канада розширила цю програму до березня 2026 року.

Допомога Україні від країн Азії

Південна Корея розширює виробництво найважливіших 155-мм артилерійських снарядів для поповнення західних запасів та підтримки продовження постачання боєприпасів в Україну.

Японія пообіцяла виділити Україні 4,5 млрд доларів у грудні 2023 року.

Японія також пообіцяла внести додатковий внесок у розмірі 37 млн доларів до фонду НАТО для надання додаткової підтримки обороні України в січні 2024 року.

Допомога Австралії та Нової Зеландії

Австралія надала близько 590 млн доларів у загальному обсязі військової та гуманітарної допомоги Україні станом на кінець жовтня 2023 року.

Нова Зеландія надала Україні понад 48,7 млн доларів у вигляді військової та гуманітарної допомоги станом на липень 2023 року.

У німецькому машинобудівному та зброєбудівному концерні Rheinmetall розповіли, яку техніку планують передати Україні найближчим часом.

До кінця 2023 року було виготовлено і поставлено 40 тисяч з 300 тисяч боєприпасів калібру 35 мм для Gepard. Також було поставлено кілька десятків тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів, ще десятки тисяч обіцяють поставити в цьому році.

Зараз ви читаєте новину «Україна отримала від союзників США допомогу в $178 млрд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути