пʼятниця, 22 листопада 2024 10:05

Спецтема: Війна Росії проти України

Удар "Орєшніком": видання The Economist пише про "нову еру" ракетної війни

Удар "Орєшніком": видання The Economist пише про "нову еру" ракетної війни
Росія 21 листопада випустила по Україні нову ракету. Фото: defence-ua.com

Російський диктатор Володимир Путін 21 листопада випустив по Україні нову ракету, щоб посилити свої ядерні погрози.

Цей удар може стати частиною нової ери ракетної війни, пише The Economist.

Видання зазначає, що під час атаки на Дніпро принаймні одна з ракет була новою й невідомою. На відеозаписах видно, як шість боєголовок майже вертикально опускаються на місто, кожна з них випускає заряд із дрібніших снарядів.

Путін похвалився, що це - нова гіперзвукова ракета середньої дальності, відома як "Орєшнік". Він додав, що ракета летіла зі швидкістю, яка перевищує швидкість звуку більш ніж у 10 разів, і не могла бути перехоплена.

Заяви Путіна видання сприймає з часткою скепсису. У минулому диктатор уже хвалився гіперзвуковими ракетами, іноді перебільшуючи їхні можливості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Путін самостійно і послідовно загострює війну": в ISW проаналізували заяви диктатора РФ

"Це не була якась нова революційна зброя. Тим не менш, цей удар дуже схожий на частину більших зусиль Росії відмовити західні країни від поглиблення своєї участі в Україні. Важливою аудиторією мала бути нова адміністрація Трампа, яка все ще вдосконалювала свій підхід до війни", - йдеться у публікації.

Видання нагадує, що 19 листопада Росія опублікувала оновлену ядерну доктрину, в якій більш детально, а в деяких випадках і розширено, викладені обставини, за яких може бути використана ядерна зброя. Удар 21 листопада майже напевно мав на меті посилити цей ядерний сигнал.

У минулому Росія випустила величезну кількість балістичних ракет по Україні, багато з них здатні нести ядерну зброю, як-от "Кинжал". Але "Орєшнік" інший. Спочатку ракета була класифікована і США, і Росією як МБР. Такі наземні балістичні ракети середньої дальності є складною та дорогою зброєю, яка майже завжди асоціюються виключно з ядерною зброєю.

Аналітики зазначають, що удар 21 листопада включав інертні або фіктивні боєголовки, які мають значну кінетичну енергію через свою швидкість, але не мають вибухівки. Це одна з ознак того, що ракета була розроблена для ядерного, а не звичайного використання. При цьому Росія попередила Америку про удар за 30 хвилин, використовуючи канали зв'язку, призначені для зменшення ядерної небезпеки.

Видання пише, що Путін хоче, аби Україна та її західні союзники повірили, що він може посилити ескалацію або всередині України, або безпосередньо атакуючи країни НАТО.

Аналітики вважають, що у більш широкому плані використання "Орєшніка" і йому подібних ракет є частиною нової ери ракетної війни. The Economist нагадує, що Росія, і Україна застосували одна проти одної величезну кількість крилатих і балістичних ракет.

У жовтні Іран здійснив найбільший в історії обстріл балістичними ракетами проти Ізраїлю. Ізраїль застосував балістичні ракети повітряного базування - відносно рідкісну та екзотичну зброю - проти Ірану. 17 листопада Індія заявила, що випробувала власну гіперзвукову ракету радіусом дії 1500 км. Натомість Америка планує розгорнути неядерні ракети середньої дальності в Німеччині в 2026 році.

"Орєшнік" - перша в історії ракета середньої дальності з кількома боєголовками, яка була випущена в бойових умовах. Можливо, цей удар не останній", - пише видання.

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що для удару по Дніпру росіяни нібито застосували новітню ракету середньої дальності "Орєшнік". Це, за його словами, відбулося у відповідь на застосування ЗСУ американських і британських далекобійних ракет.

У США заявили, що балістична ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру, була створена на основі моделі міжконтинентальної ракети РС-26 "Рубєж".

Зараз ви читаєте новину «Удар "Орєшніком": видання The Economist пише про "нову еру" ракетної війни». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути