Тверський суд Москви засудив активіста Костянтина Котова до 4 років колонії загального режиму.
Йому приписали "неодноразове порушення правил проведення мітингів", повідомляє "Радіо Свобода".
Активісту інкримінували участь в акціях на підтримку аспіранта МДУ Азата Міфтахова 2 березня, а також на підтримку журналіста Івана Голунова 12 червня. Крім того, згідно з матеріалами справи, 15 липня у Facebook Котов закликав виходити на акцію на підтримку незалежних кандидатів на виборах до Московської міської думи, а 10 серпня його затримали під час мітингу на проспекті Сахарова. Прокуратура напередодні затребувала для нього 4 роки і 6 місяців колонії загального режиму.
Зазначена стаття Кримінального кодексу Росії відома як "Дадінська" — за імʼям опозиційного активіста Ільдара Дадіна, який став першим засудженим за нею. Котов прийшов на оголошення вироку у футболці із зображенням засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова. Костянтин Котов свою вину не визнав і у своєму останньому слові в суді заявив, що судять не його, а "право на свободу зібрань".
"Деяких, зокрема й мене, судять за кримінальною статтею — за те, що я неодноразово намагався висловити свій протест. Я вважаю, що цими діями режим сам собі риє могилу. Якщо легальні форми протесту заборонені, рано чи пізно на вулицях міста ми побачимо не мирні акції, а повстання доведених людей. Я цього не хочу. Ніхто з тих, хто виходив зі мною на мирні заходи, теж цього не хоче. Тому треба боротися до останнього за наше і ваше право та не забувати тих, кого за цю боротьбу позбавили свободи", — сказав Котов.
Вирок викликав обурення у багатьох присутніх в залі суду. І вже сьогодні зранку під Тверським судом Москви зібралися активісти і небайдужі росіяни з вимогою звільнити Костянтина Котова.
"На вулиці біля будівлі Тверського суду всі продовжують вимагати: "Свободу Котову!" Ніхто не розходиться", — написала одна з активісток у Facebook.
Котов неодноразово публічно висловлювався на підтримку українських військовополонених моряків. Також Котов регулярно заявляв про підтримку українських політвʼязнів Павла Гриба й Олега Сенцова. Він був присутній на багатьох судах, виходив на пікети з вимогою звільнити увʼязнених і займався організацією передачі продуктів захопленим українським морякам у СІЗО Москви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії хочуть посадити на 4,5 року активіста, котрий носив передачі українським військовополоненим
У Росії засудили до 5 років колонії фінансового менеджера 30-річного Владислава Синицю з підмосковного міста Люберці за допис у соціальній мережі Twitter. Його визнали винним у розпалюванні ворожнечі та закликах до насильства над дітьми силовиків.
Синиця планує оскаржувати вирок. Провини не визнає.
Коментарі