![У парламенті Великої Британії наполягають на голосуванні щодо відправки військ в Україну](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1208/1208754_w_300.jpg?v=0)
У Великій британії законодавці від основних партій хочуть винести на голосування пропозицію премʼєр-міністра Кіра Стармера щодо відправлення військ в Україну як частину післявоєнного процесу.
Представники парламенту вважають, що законодавці повинні бути залучені до ухвалення будь-якого рішення про розгортання військового контингенту в Україні, пише Politico.
"Член владної Лейбористської партії Клайв Льюїс заявив, що парламентські дебати необхідні, оскільки відправлення британських військ в Україну може поставити їх під загрозу проти ядерної держави без підтримки США. Потрібна підтримка громадськості для такого кроку, і парламент відіграє важливу роль у забезпеченні цього", - йдеться в повідомленні.
Британські законодавці наполягають, що парламент країни має відіграти свою роль у рішенні щодо можливого відряджання військ в Україну в якості миротворчих сил.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прем'єр Великої Британії повідомив, як можна гарантувати суверенітет України
Представниця Ліберально-демократичної партії Гелен Магвайр зазначила, що партія підтримує пропозиції уряду щодо України.
"Але водночас ми також завжди підтримували те, щоб парламент мав право голосу щодо розгортання контингенту", - додала вона.
Консерватор Марк Гарньє сказав, що хоча прем'єр-міністри можуть розгортати війська без погодження з парламентом, прецедент колишнього премʼєра-лейбориста Тоні Блера (який санкціонував участь у війні в Іраку) означає, що Стармер повинен зробити те ж саме.
Депутати від усіх основних партій висловили Politico своє переконання, що парламент має брати участь у будь-якому рішенні про розгортання миротворчих сил в Україні після того, як прем'єр-міністр ясно дав зрозуміти, що він готовий і бажає поставити під загрозу військових Сполученого Королівства, пише видання.
Рішучість прем'єра викликала дискусію в Лондоні - одні законодавці наполягали на парламентському голосуванні, інші прагнули не зв'язувати руки главі уряду.
Раніше США публічно допустили можливість розгортання в Україні миротворців для контролю за потенційним перемирʼям, але заявляли, що американські війська не братимуть участі в такій місії.
Тим часом Стармер заявив, що готовий ввести британські війська в Україну. Це може відбутися для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди. За його словами, Велика Британія може відігравати "унікальну роль" як міст між Європою та США в мирному процесі в Україні.
Коментарі