Про це він заявив у ході телемосту з учасниками 6-го саміту Ялтинської європейської стратегії.
"Якщо ви визначаєте кризу як ризик для основних фінансових установ збанкрутіти, то такий ризик достатньо низький тепер", - сказав директор-розпорядник МВФ.
"Якщо, кажучи про кризу, ви маєте на увазі його наслідки в плані уповільнення економічного зростання в світі, то, звичайно, вона (криза) ще не закінчилася", - зазначив Стросс-Кан.
При цьому він додав: "Але ми бачимо вже світло у кінці тунелю".
За його прогнозами, у глобальних масштабах відновлення світової економіки почнеться в першій половині 2010 року. "Можливо, й раніше для деяких окремих країн", - сказав керівник МВФ.
Разом із тим він зазначив, що розрив між тим моментом, коли почнеться нове зростання і піком цього зростання, займе, щонайменше, рік.
Стросс-Кан наголосив, що країнам, як з розвиненою економікою, так і країнам, що розвиваються, доведеться боротися із зростаючим безробіттям.
"Людина, яка втратить роботу в США, у Франції або у будь-якій іншій країні, у листопаді для неї криза не закінчилася, тому ще рано святкувати перемогу і говорити, що криза завершилася", - заявив керівник МВФ.
Він також зазначив, що найгіршого сценарію вдалося уникнути. "Ми відновили контроль над нашою фінансовою системою, але наслідки цієї кризи відчуватимуться ще довго", - сказав він.
Крім того, Стросс-Кан вважає необхідним зовнішнє регулювання економіки.
"(Повинна бути) система контролю регуляції, яка дозволить нам уникнути кризи (в майбутньому)", - сказав він.
За його словами, не можна повністю покладатися на ринкові сили. При цьому, зазначив Стросс-Кан, вже і в США розуміють, що "система контролю абсолютно необхідна".
"Проблема у тому, що ринок може фіксувати за величезною людською ціною, буде велике безробіття", - зауважив керівник МВФ, додавши, що наприклад, для африканських країн це може бути питання життя і смерті, повідомляє УНІАН.
Коментарі