У Великій Британії 38% людей молодше 40 років стверджують, що вони відмовилися б служити у збройних силах у разі нової світової війни.
Ще 30% відповіли, що не служили б, навіть якби на їхню країну напали. Про це свідчать результати опитування міжнародної компанії YouGov.
Як пояснили автори опитування, громадяни від 18 до 40 років - це та вікова категорія, яку британський уряд найперше призивав на військову службу під час Першої та Другої світових воєн.
Водночас кожен чотирнадцятий (7%) опитаний стверджує, що пішов би добровольцем, якби почалася світова війна, і 11% - якби материкова частина Великої Британії опинилася б під загрозою.
Інші кажуть, що не будуть чинити опір призову, хоча самі не збираються служити. Таких буде 21% у разі гіпотетичної світової війни та 23% у випадку нападу на саму Велику Британію.
В обох сценаріях близько третини або невпевнені, або вважають, що збройні сили не захочуть їх призвати через вік або інвалідність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скептиків побільшало - скільки українців безумовно вірять у перемогу
Жінки призовного віку частіше відмовляються від ідеї служити, ніж чоловіки. 43% відмовилися у випадку світової війни (порівняно з 32% чоловіків), а 35% - у разі, якщо будуть під загрозою Британські острови (порівняно з 25% чоловіків).
У разі світової війни 39-47% чоловіків у віці 18-40 років кажуть, що пішли б добровольцями або прийняли б призов за обома сценаріями, порівняно з 19-24% жінок того самого віку.
Цікаво, що переважна більшість населення (72%) стверджує, що жінки повинні проходити строкову службу. З них 42% вважають, що жінки повинні служити на тих самих посадах, що й чоловіки, проти 30%, які вважають, що повинні бути певні обмеження щодо ролей, які вони можуть виконувати. Наприклад, не служити в піхоті.
13% жінок стверджують, що їх не слід призвати на строкову службу - це не дуже відрізняється від позиції чоловіків у цьому питанні (9%). Однак жінки частіше кажуть, що їх слід обмежити у виконанні певної роботи в армії - 34% порівняно з 26% чоловіків.
Жінки призовного віку (18-40 років) частіше відповідали, що їх не слід призвати в армію, хоча втричі більше (60%) вважали, що жінки повинні служити у збройних силах на певній посаді.
Загалом було 3044 британців від 18 років і старше, кількість опитаних чоловіків та жінок майже однакова.
Кожен третій поляк у віці 30-39 років втік би із країни у разі початку там бойових дій.
Усього 15% респондентів хотіли б добровільно піти у військо польське. Такими є результати опитування, проведеного за дорученням видання Rzeczpospolita.
Респондентам було поставлено питання, що вони робитимуть "у разі військового нападу Росії на Польщу".
Так, 29% заявили, що займуться волонтерською діяльністю, наприклад, у лікарні, 37% готові виїхати (12% за кордон із сім'єю, а 25% - "у безпечне місце у Польщі"). Усього 15,7% заявили, що готові добровільно піти до армії.
Коментарі