Конгрес Сполучених Штатів Америки схвалив закон, який забороняє будь-якому американському президенту вивести країну з НАТО без схвалення Сенату чи акту Конгресу.
Президенти США тепер не зможуть в односторонньому порядку приймати рішення щодо виходу країни з НАТО, пише The Hill.
"Конгрес США підтвердив підтримку НАТО. У минулому Альянс був предметом критики з боку колишнього президента Дональда Трампа. Однак за президента Джо Байдена значення НАТО зросло, особливо після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року", - сказано в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ України в НАТО: Байден потролив Путіна
НАТО твердо відповіло на війну російського диктатора Володимира Путіна в Україні та зростаючі виклики по всьому світу.
"Закон підтверджує підтримку США цього найважливішого Альянсу, який є основним для нашої національної безпеки. Він також посилає сильний сигнал авторитарним країнам, що вільний світ залишається єдиним", - заявив сенатор Тім Кейн.
Байден під час президентства зміцнив НАТО, відправивши більше військ до Європи як демонстрацію сили проти війни, розв'язаної Путіним.
Кандидат у президенти США від Республіканської партії Трамп говорив про НАТО по-різному. Тож у Вашингтоні побоюються, що він відмовиться від зобов'язань США щодо пакту про взаємну оборону Альянсу або може взагалі вийти з НАТО в разі переобрання.
На заседании Североатлантического совета в среду, 13 декабря, члены НАТО согласовали гражданский и военный бюджеты Альянса на 2024 год.
Наступні вибори президента США відбудуться 5 листопада 2024 року.
На виборах 2020 року Байден переміг експрезидента Дональда Трампа і може знову зустрітися з ним наступного року. Трамп є фаворитом у боротьбі за висування у президенти від Республіканської партії у 2024 році. Водночас Трамп зазначає, що має добрі стосунки з диктатором Володимиром Путіним, хоча й на посаді президента він нібито жорстко ставився до Росії.
Коментарі