Середа, 28 жовтня 2020 14:31

Супермаркетам дозволили продавати комах як продукти харчування

Супермаркетам дозволили продавати комах як продукти харчування
Європейський суд ухвалив рішення, за яким цілі комахи не підпадають під дію попереднього законодавства про харчові продукти, що дало "зелене світло" продажу комах у Швеції. Фото: pixabay.com

У Швеції супермаркетам дозволили продавати комах як продукти харчування.

Про це повідомляє The Local.

Такий дозвіл надали Данія, Нідерланди та Фінляндія, але не більшість країн ЄС. Причина в розбіжності тлумачення правил, згідно з якими Єврокомісія спочатку має підтвердити безпечність нових харчових продуктів та схвалити їх продаж.

Тепер Європейський суд ухвалив рішення, за яким цілі комахи не підпадають під дію попереднього законодавства про харчові продукти, що дало "зелене світло" їх продажу у Швеції.

Шведське агентство з безпеки харчових продуктів попереджає, що деякі комахи, наприклад, борошняні черви та цвіркуни, можуть спричиняти алергічні реакції. Особливо в людей, які мають алергію на молюсків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заборонили пластикові соломинки та ватні палички

Європейський парламент відхилив законопроєкт, що передбачав заборону продажу м'ясних замінників з позначкою "вегетаріанська ковбаса". Під час голосування більшість законодавців ЄС не підтримали внесений проєкт акта, підготовлений комісією з питань сільського господарства.

Зараз ви читаєте новину «Супермаркетам дозволили продавати комах як продукти харчування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі