Плем'я хадза із Танзанії, Східна Африка, знаходиться на межі зникнення. Хадза бояться, що їхні землі захоплять сусіди - фермери та власники національних парків, які планує влаштувати на цих землях уряд. Якщо це станеться, членам племені доведеться відмовитись від свого способу життя мисливців-збирачів.
Полювали дикобразів, антилоп і бабуїнів, збирали дикі коренеплоди хадза протягом 10 тис. років. Їм доведеться адаптуватися до західного суспільства, якщо вони не знайдуть способу відстояти права на свої землі. Якщо їх виженуть з цього регіону, вони втратять доступ до незабруднених джерел води і не зможуть полювати на диких тварин, пише Daily Mail.
Хадзів залишилось трохи більше 1000 осіб. Мають власну мову. Харчуються плодами баобаба. Із них готують коктейль, смак якого нагадує цитрусові. Дикі бульби схожі за смаком на ріпу та селеру, м'ясо бабуїнів і дикобразів - таке ж на смак, як м'ясо будь-яких інших тварин, кажуть
Минулого року плем'я навідував професор Лондонського королівського коледжу. Він сказав, що у хадза найздоровші у світі кишківники. Завдяки харчуванню в їхніх організмах живе широкий спектр корисних травних бактерій. Через те, що багато рухаються, їм не загрожує ожиріння чи діабет. По 5 год. на день дорослі та діти проводять у збиранні плодів чи полюванні за дикими тваринами. Сплять хадза в хатинах, збудованих із гілок і трави.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Їдять броненосців і купаються з черепахами - показали традиції вимираючого племені
Плем'я з північно-східної частини Індійського штату Нагаланд відмовилося від полювання на тварин заради збереження дикої природи. Фотограф Саян Хазра зняв серію фотографій про життя села після викорінення давньої традиції. 76-річний Чайієв Жійній був вправним мисливцем. 2001-го припинив полювати. Тоді в племені хонома вирішили - відмовляться від одного зі способів добування їжі, щоб зберегти природу для майбутніх поколінь.
Коментарі