вівторок, 02 серпня 2022 20:10

"Стабільність у світі закінчилася" – політолог про конфлікт навколо Тайваню

"Стабільність у світі закінчилася" – політолог про конфлікт навколо Тайваню
Глобальне розуміння ситуації полягає в тому, що умовна стабільність закінчилася у світі, наголошує Антон Кучухідзе. Фото: УНН

Китай намагається показувати, що претендує на вплив у Тайвані. США ж почали переглядати відносини із КНР і намагаються додати їй нові зобов'язання. Ця ситуація показує, що міжнародна система відносин вступає у фазу більш поглибленої конфліктності та невизначеності. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політолог-міжнародник Антон Кучухідзе.

"КНР давно показує, що саме вона має впливати на Тайвань. Претендує на регіональне лідерство. Історія протистояння із США тут давня. Коли Штатам був цікавий Китай, то питання не мало такого загострення. Зараз є два рівні розуміння ситуації. Тактичний полягає у тому, що Байден заявив, що готовий до підписання нової ядерної угоди із Росією та Китаєм. Тобто Штати та КНР міряються силами. США пропонують китайській стороні нові зобов'язання, яких раніше не було", – говорить Кучухідзе.

Глобальне розуміння ситуації полягає в тому, що умовна стабільність закінчилася у світі, наголошує політолог.

"Міжнародна система відносин вступає у фазу більш поглибленої конфліктності та невизначеності. Щось подібне було під час холодної війни. Найближчі п'ять-десять років будемо бачити такі загострення. Буде таке протистояння між США та Китаєм. Кейси можуть бути різні – можуть нав'язувати якісь угоди одне одному, запроваджувати блокади. Стабільність у міжнародній системі відносин закінчилася. Будемо дивитися, чи вийде великим державам домовитися, щоб стабілізувати ситуацію. Між главами США та Китаю будуть багато зустрічей, але поки що вони не можуть домовитися", – каже Кучухідзе.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Китай може вдарити по Тайваню" – експерт

Однозначно можна сказати, що з Росією вже ніхто не домовлятиметься, пояснює політолог.

"Колективний Захід обрав позицію України і підтримуватиме її. Китайська дипломатія достатньо потужна і критична. Великого союзника із Росії КНР не робитиме, але братимуть те, що їм вигідно – ту ж нафту. Політично таким союзництвом себе не обтяжуватимуть. Росія може бути лише токсичною та давати додаткові санкції. Це не в інтересах Китаю", – пояснює Кучухідзе.

Тайвань привів армію у стан підвищеної бойової готовності. Міністерство національної оборони Тайваню відмінило відпустки деяких офіцерів і солдатів, а також мобілізувало сили протиповітряної оборони. Така мобілізація відбувається у зв'язку з наростанням тривожності через візит спікерки палати представників США Ненсі Пелосі на острів. Раніше тайванські ЗМІ писали, що Пелосі, ймовірно, прилетить на Тайвань увечері 2 серпня.

Раніше лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що США втручаються в справи Тайваню. Пекін бачить острів своєю територією. Він застеріг президента США Джо Байдена від "гри з вогнем".

Якщо Тайвань проголосить незалежність, КНР без вагань почне війну, заявляв у червні міністр оборони Китаю Вей Фенхе.

Зараз ви читаєте новину «"Стабільність у світі закінчилася" – політолог про конфлікт навколо Тайваню». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути