У Британській Колумбії, найзахіднішій провінції Канади, з понеділка, 28 червня, поліція зареєструвала не менш як 70 випадків раптової смерті переважно літніх людей. У Канаді рекордна хвиля спеки.
Поліція стверджує, що більшість раптових смертей пов'язані зі спекою. У вівторок у Канаді зафіксували третій день поспіль рекордної температури - у місті Літтон зафіксували +49,5°C. Про це пише Rzeczpospolita.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Град, шквали та смерчі: погода здивує в останній день червня
Температуру понад +45°C ніколи не реєстрували в Канаді до цього тижня. Рекордна температура +45°C 1937 року. Британська Колумбія в понеділок вирішила закрити школи й університети.
"Перевіряйте сусідів, членів сім'ї, літніх людей, яких знаєте. Ця погода може бути смертельною для певних членів нашої спільноти, особливо літніх і людей із проблемами зі здоров'ям", - закликає Майк Каланж із поліцейського управління Ванкувера.
За даними поліції, від спеки у Ванкувері загинуло 69 осіб. Здебільшого це літні й люди із хронічними захворюваннями.
У сусідніх США також спостерігають хвилю спеки. У північних містах, Портленді й Сіетлі, температура досягла найвищого рівня з 1940-х. У Портленді піднялася до +46,1°C, а в Сіетлі - до +42,2°C.
Настільки високі температури не характерні для тихоокеанського північного заходу Північної Америки - жителі цих регіонів звикли до рясних дощів улітку. Джерелом нинішньої хвилі тепла є зона високого тиску над Тихим океаном.
"Це дає нам зрозуміти, що клімат змінюється. Наука давно каже про це, але тепер можемо відчути й безпосередньо, бо нам треба спати в підвалі, щоб відчути прохолоду", - каже Грег Флатов, дослідник із відділу кліматичної політики уряду Канади.
У дітей великі ризики зневоднення організму й перегріву у спеку. Тому батькам треба знати, чого не варто робити з дитиною у спекотну погоду, розповіла консультантка з грудного вигодовування Анастасія Бикова-Шелшевіцька.
Коментарі