Падіння російського рубля продовжується на тлі значного відтоку валюти в РФ і санкцій у зв'язку з війною проти України.
Про це повідомило агентство Bloomberg.
Рубль ослаб на 23% стосовно долара цього року, що перемістило його до трійки найгірших валют, що розвиваються, разом із турецькою лірою та аргентинським песо.
Рубль торгувався нижче 97 за долар і наближається до позначки 100 за долар. Це рівень, який востаннє спостерігався протягом першого місяця після того, як РФ розпочала повномасштабну агресію проти України торік у лютому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туалетний папір Zewa і прокладки Libresse покинули Росію
Очікується, що профіцит рахунку поточних операцій – приблизно різниця між експортом та імпортом – буде близьким до нуля у липні після того, як у червні став негативним, за оцінками Bloomberg.
Рубль впав на тлі збільшення державних витрат РФ, падіння доходів від енергетики та прагнення росіян розміщувати кошти на зарубіжних рахунках.
За даними російського центробанку, у червні великі російські експортери продали над ринком 84% свого валютного виторгу. Але їхні доходи – ключове джерело твердої валюти для Росії після вторгнення – скоротилися до $6,9 млрд у липні з $16,8 млрд за той же період минулого року.
4 серпня рубль вперше з весни 2022 року опустився до 95 щодо долара після удару по десантному кораблю "Оленегорский горняк" у Новоросійську в РФ.
Минулого місяця Сполучені Штати Америки і Канада розширили санкції проти російських фізичних і юридичних осіб. У "чорні списки" потрапили, зокрема, російські платіжні системи.
Торік запрацювало ембарго на постачання російської нафти у країни Європейського Союзу. Рада ЄС встановила граничну ціни на нафту і нафтопродукти та оливи з Росії на рівні $60 за барель.
Коментарі