Сполучені Штати Америки і Канада розширили санкції проти російських фізичних і юридичних осіб.
У "чорні списки" потрапили представники ПВК "Вагнер", чиновники, російські платіжні системи, артисти Філіп Кіркоров та Іван Охлобистін.
Канада запровадила санкції проти 20 осіб і 21 організації, пов'язаних з військово-промисловим комплексом РФ, а також проти 19 осіб і чотирьох організацій у російському культурному та освітньому секторах, повідомило Міністерство закордонних справ Канади.
Під санкції потрапили "вагнерівці", які перебували в Україні та Африці. Зокрема – Іван Маслов, глава підрозділу "вагнерівців", який брав участь у масовому вбивстві цивільних у Мурі в Малі у березні 2022 року.
Також Канада запровадила санкції проти очільників російського атомного сектору, росіян, залучених до розробки, виробництва та постачання безпілотників "Орлан-10".
Під санкціями – російська платіжна система "Мир", банк "Tinkoff", "Yandex Pay", сайт "Readovka".
У санкційних списках – Іосіф Прігожин, Микита Міхалков, Іван Охлобистін, Юлія Чичерина, Філіп Кіркоров, Дмитро Харатьян, російська міністр культури Ольга Любимова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росію і Білорусь не запросять на Олімпіаду
США запровадили нові санкції проти російських банків і промислових підприємств, 18 громадян РФ. Про це повідомило Міністерство фінансів США.
Під обмеження зокрема потрапили "Тинькофф банк", банки "Солидарность" та "Юнистрим".
Також санкції запровадили проти Климовського патронного і Казанського порохового заводів, конструкторського бюро "Арсенал" ім. Фрунзе, "Курганприладу" і Центру лазерних систем і комплексів "Астрофизика".
Серед фізичних осіб у санкційному списку США:
громадянин РФ і громадянин КНДР Рим Ен Хьок, пов'язаний із ватажком ПВК "Вагнер" Євгеном Пригожиним;
перший заступник голови мінпромторгу РФ Василь Осьмаков;
заступник міністра економічного розвитку РФ Олексій Херсонцев;
гендиректор концерну "Калашников" Володимир Лепін;
заступник російського міністра енергетики Павло Снікарс;
перший заступник голови російського міненерго Павло Сорокін;
перший заступник міністра економічного розвитку РФ Ілля Торосов.
Торік у грудні запрацювало ембарго на постачання російської нафти у країни Європейського Союзу. Рада ЄС встановила граничну ціни на нафту і нафтопродукти та оливи з Росії на рівні $60 за барель.
Минулого місяця ЄС ухвалив 11-й пакет санкцій проти Росії. Після його запровадження загальна кількість осіб, які перебувають під європейськими санкціями, збільшилась до 1572 людей і 244 компаній/організацій.
Коментарі