
Російський нафтовий експорт упав до мінімуму з лютого через зростання внутрішнього перероблювання.
Обсяги постачання російської нафти на зовнішні ринки скоротилися до найнижчих значень із кінця лютого. Причиною стало збільшення перероблювання всередині країни, яка зростає швидше, ніж видобуток, повідомило агентство Bloomberg із посиланням на власний аналіз.
Середній обсяг морського експорту за чотири тижні, що завершилися 6 липня, становив 3,12 млн барелів щодня. Це на 3% менше, ніж у попередній чотиритижневий період до 29 червня. Поточні обсяги стали найнижчими з тижня, що закінчився 23 лютого, і з березня зменшилися на 200 тис. барелів на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія втратила близько $450 млрд доходів від енергетики
Попри загальне скорочення експорту, видобуток у Росії за той самий період виріс на 60 тис. барелів на день. Це лише третина від запланованого збільшення, яке Москва погодила відповідно до зобов'язань перед ОПЕК+. Однак перероблювання сирої нафти на внутрішніх НПЗ зросла ще активніше - на 140 тис. барелів щодня.
Росія, згідно з умовами угоди в межах ОПЕК+, має компенсувати попереднє перевищення квот шляхом глибших скорочень експорту. У цьому контексті темпи внутрішньої переробки виявились ключовим фактором зменшення морських постачань.
Bloomberg підкреслює, що середні показники за чотири тижні допомагають уникнути впливу різких коливань у щотижневій статистиці, надаючи точніше уявлення про загальні ринкові тренди.
Через міжнародні санкції Росія вже втратила приблизно $450 млрд доходів від енергетики.
Дві третини ліквідних запасів Фонду національного добробуту країни вже витрачені.
Підполковник Джобі Ріммер, старший військовий радник постійного представництва Великої Британії при ОБСЄ повідомив, що Росія продовжує посилювати війну, і це завдає серйозного удару по її економіці. Базова облікова ставка в країні зросла до 21%. Це є знаком глибокої фінансової нестабільності.
Коментарі