Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати, Іран і Ефіопія оголосили про приєднання до міждержавного об'єднання БРІКС.
Аналітики не впевнені у тому, чи буде це розширення допомогою або перешкодою членам блоку, пише Africanews.
"Зростання БРІКС може означати зміну геополітичного ландшафту, хоча аналітики, як і раніше, не впевнені в тому, чи буде це розширення допомогою або перешкодою для членів БРІКС", - йдеться у повідомленні.
Розбіжності всередині БРІКС можуть послабити процес ухвалення рішень. Але там сподіваються, що розширення буде сприяти "більшому представництву економік, що розвиваються, і надасть шанс не бути залежними від долара США".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лідерів західних країн не запросили на саміт БРІКС: чим аргументували
"БРІКС є вигідним і важливим каналом для зміцнення економічного співробітництва", - сказав міністр закордонних справ Саудівської Аравії Фейсал ібн Фархан Аль Сауд.
Засновниками БРІКC є Бразилія, Росія, Індія та Китай. На всі ці країни припадає понад 40% населення світу та чверть світової економіки.
Створення блоку ініціювала РФ. Група не є офіційною багатосторонньою організацією, як ООН, Світовий банк або Організація країн-експортерів нафти. Глави держав і урядів країн БРІКС збираються щороку. Кожна країна бере на себе однорічне головування.
Президент Аргентини Хав'єр Мілей відмовився від запрошення до членства у БРІКС.
Він надіслав відповідні офіційні листи голові КНР Сі Цзіньпіну та президенту РФ Володимиру Путіну.
Коментарі