Популяція акул і скатів з 1970 року зменшилася на понад 71%. Причиною цього називають надмірний вилов риби, антропогенні порушення і зміни клімату
З 31 виду океанічних акул і скатів 24 перебувають під загрозою зникнення, пише Nature.
"Це загальносвітовий показник. Якщо ми нічого не зробимо, буде занадто пізно. Ситуація набагато гірша, ніж в інших популяцій тварин, дані про яких ми вивчали", - заявив біолог з університету Саймона Фрезера Нік Дулві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учені виявили, що один вид тварин насправді складається з 3 різних
Втрати можуть бути ще більшими через неповні дані щодо найбільш постраждалих регіонів. Щоб запобігти подальшому скороченню популяції, необхідно запровадити термінові заборони та попереджувальні обмеження на вилов, вважають вчені. В іншому випадку більшість видів можуть повністю зникнути.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Померла єдина у світі народжена в неволі біла ківі
Пік полювання на акул припав на початок 2000-х, тоді щорічно вбивали від 63 до 273 млн особин. Це й досі роблять заради м'яса, плавників, зябрових пластин і печінкового жиру. В Азії акулячий плавник — цінний інгредієнт для супу, що вважається символом статусу на обідах і банкетах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вони під загрозою вимирання — виявили новий вид китів
Учені знайшли вид хамелеонів, який востаннє бачили на Мадагаскарі 100 років тому. Генетичний аналіз показав, що цей вид тісно пов'язаний з хамелеоном Лаборду. Дослідники вважають, що обидва види рептилій живуть лише в сезон дощів.
Коментарі