Вівторок, 10 грудня 2019 12:11

Помер другий мер Москви Юрій Лужков

Помер другий мер Москви Юрій Лужков
Помер другий мер Москви Юрій Лужков. Фото: Коммерсантъ

10 грудня на 84-му році життя помер колишній мер Москви Юрій Лужков.

За повідомленням російських ЗМІ, Лужков помер в одній з клінік Мюнхена, Німеччина. Там йому мали провести операцію на серці.

Нинішній мер Москви Сергій Собянінов висловив співчуття з приводу смерті свого попередника.

"Пішов з життя Юрій Михайлович Лужков. Мені щиро шкода, що не стало цієї енергійної життєрадісної людини, яка очолювала Москву в складний пострадянський період, багато зробила для міста і москвичів.", - написав Собянінов у Twitter.

Юрій Лужков став другим мером Москви після Гаврила Попова 6 червня 1992 року. Обіймав цю посаду 18 років. 28 вересня 2010 року тодішній президент РФ Дмитро Мєдвєдєв відправив його у відставку "в зв'язку зі втратою довіри".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін оконфузився на виборах мера Москви

У відставці Лужков займався приватним бізнесом в Калінінградській області, а його дружина Олена Батуріна переїхала до Європи.

Юрій Лужков, разом з низкою провідних політиків РФ відкрито на початку 90-х років підтримували в Криму сепаратистів та публічно ставили під сумнів територіальну цілісність України. В травні 1992 року Верховна Рада РФ визнала акт передачі Криму до складу УРСР 1954 року незаконним, а в червні 1993 року – проголосила Севастополь російським містом.

Зараз ви читаєте новину «Помер другий мер Москви Юрій Лужков». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода