"На смерть перелякана Кремлем Європа нарешті знайшла ґрунт під ногами і починає виходити зі ступору, в якому перебувала останні три роки. Завдяки жорсткій позиції Трампа до європейців повертається впевненість у собі, а разом з нею – і дар мови", – пише український політтехнолог Дмитро Бачевський.
Експерт відзначає антипутінську риторику, на яку стали наважуватися провідні політики європейських країн.
"Ось уже й Еммануель Макрон (один із лідерів президентських перегонів у Франції. – Gazeta.ua) обіцяє поставити Путіна на місце, і Меркель активізувалася, і Ердоган дедалі агресивніше поводиться щодо до сирійської авантюри Москви. Скоро якийсь Ліхтенштейн почне копати Кремль, висловлюючи своє невдоволення поведінкою російських лідерів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кандидат у президенти Франції пообіцяв вгамувати Путіна
Європейці потихеньку починають розуміти, що перемогти Путіна може тільки такий же "Путін" – з такими самими підходами, методами і принципами, але тільки набагато сильніший і свій.
Ті, хто ще вчора були готові розіп'яти Трампа, сьогодні тішаться, що, нарешті, знайшовся хтось, хто зробить за них брудну роботу.
Трамп з'явився вчасно: ось уже три роки Європа перебувала в колінно-ліктьовий позі, в яку її поставив Кремль, і намагалася зберегти вигляд, повний гідності і цнотливості. Гідність і цнотливість з кожним днем ішли в минуле, а майбутнє бачилося похмурим і безславним. Розколота та слабка Європа нагадувала стадо овець без пастуха, які жалібно бекають при вигляді вовка, – і потихеньку розбігалася в різні боки.
Але ось прийшов пастух, і всі зітхнули з полегшенням. Розбиратися з вовками – його робота, а ми будемо "підмекувати" в міру сил", – пише політтехнолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Супердержава на розкаряках" та пошуки компромісу: підсумки візиту Тіллерсона до Москви
На думку Бачевського, Москва не зможе протистояти новому лідеру Вашингтона.
"Загалом, європейці можуть зняти памперси і видихнути: переграти Трампа у Путіна не вийде. Трамп – такий же хитрий, непередбачуваний і безпринципний у тактиці, як і його російський колега, але з незрівнянно більшими ресурсами. Тому шансів у Кремля немає жодних.
Поки що ми спостерігаємо прелюдію до акту нагинання Кремля: американський президент здійснює "військово-політичну" комунікацію. Бомбардування Сирії та Афганістану, гра м'язами біля берегів КНДР – усе це сигнали друзям і ворогам про те, що у світі з'явився новий лідер, господар, який будуватиме тепер той порядок, який сам вважає правильним і справедливим. Хто з ним – буде обласканий, хто проти – знищений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Трампа заявили, що настав час для жорсткої дискусії з Росією
З кожним таким сигналом коло союзників США дедалі більшає, а коло друзів Кремля – дедалі меншає. Адже бути на стороні Росії, яка, відомо наперед, програє, не хоче ніхто. Таким чином, реалізують перший етап – максимальна дипломатична і політична ізоляція Росії.
Навіть Китай потихеньку починає прогинатися під Вашингтон.
Всі у світі зрозуміли: час ігрищ і словоблуддя закінчився, починається час дій. Хтось може помститися за заподіяні кривди, хтось – непогано заробити, хтось – зробити ривок. І від того, на чиїй ти стороні, залежатиме вся твоя подальша доля на десятиліття вперед", – робить висновок Бачевський.
"Як далі розвиватимуться стосунки між Москвою і Вашингтоном, не знає ніхто. Маємо двох непрогнозованих лідерів. До того ж Трамп переграє Путіна в непередбачуваності", - таку думку висловила російський політолог Лілія Шевцова.
Коментарі