Президент США Джозеф Байден особисто наклав вето на передачу Україні польських винищувачів МіГ-29. Його мотивація - не провокувати Володимира Путіна на ескалацію війни, пише The Wall Street Journal у редакційній статті.
"Логіка, здається, така, що відправка смертоносної зенітної та протитанкової зброї не спровокує росіян, а 28 літаків спровокують. Це складно зрозуміти, особливо коли Пентагон каже, що українцям не потрібні реактивні літаки, тому що інша їхня зброя ефективніша. Тобто відправка менш смертоносних літаків призведе до ескалації, а зброя, яка насправді є страшнішою, не призведе?" – задається питанням The Wall Street Journal.
Автори матеріалу переконані, що таке рішення, - це фіаско, яке посилає Путіну сигнал про НАТО.
"Суть стримування полягає в тому, щоб змусити супротивника повірити, що певні дії призведуть до відповіді. – Демонстративно не надсилаючи війська і кажучи, що причиною є страх перед ескалацією, Байден вказує Путіну на те, про що йому не варто турбуватися. Замість того, щоб стримувати Путіна, Байден дозволяє росіянам стримувати США", - пише WSJ.
Видання проводить паралелі з Афганістаном, вказує, що така поведінка стає нормою для президента США.
"В Афганістані він вимагав швидкого і брудного виходу до певної дати, щоб не спровокувати Талібан, який захопив владу. Результатом стало американське приниження, яке, можливо, вплинуло на рішення Путіна напасти на Україну", – припускає The Wall Street Journal.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенатори звернулися до Байдена. Закликають надати Україні бойові літаки
8 березня уряд Польщі погодив передачу всіх своїх літаків МіГ-29, на які претендувала Україна, у розпорядження США. Винищувачі мали бути переміщені на військову базу США Рамштайн у Німеччині, а звідти потрапити до України.
Натомість США заявили, що не вважають пропозицію Польщі спроможною.
"Перспектива того, що винищувачі, які є в розпорядженні уряду США, вилетять з бази США-НАТО в Німеччині та полетять в Україну, проти якої воює Росія, викликає занепокоєння у всього Альянсу", – заявив речник Пентагону Джон Кірбі. Незадовго до цього речниця Білого дому Джен Псакі заявляла, що США не заперечують проти передачі літаків Україні.
24 лютого о 4:00 ранку Росія напала на Україну. Російські війська атакували державний кордон України з півночі, зі сходу та Криму. Бої та атаки тривають майже на всьому периметрі державного кордону та в багатьох містах.
Верховна Рада запровадила на території України воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ ЗСУ завдавати максимальних втрат російським загарбникам.
1 березня Білорусь вступила у війну проти України. Її техніка незаконно перетнула український державний кордон.
Коментарі