середа, 10 лютого 2021 09:00

Паризький мирний договір визначив кордони після Другої світової війни

Паризький мирний договір визначив кордони після Другої світової війни
Глава МЗС Румунії Ґеорґе Тетереску підписує мирний договір у Парижі 10 лютого 1947 року / Wikipedia

10 лютого 1947-го в Парижі союзники по антигітлерівській коаліції підписали договір з Італією, Болгарією, Угорщиною, Румунією і Фінляндією, які мали змиритись з втратою територій і необхідністю виплатити репарації.

Підвалини договору заклали на Ялтинській і Потсдамській конференціях. Остаточно був узгоджений на Московській нараді глав МЗС СРСР, США та Великої Британії в грудні 1945-го.

Паризька конференція розпочалась 29 липня 1946-го за участю провідних держав антигітлерівської коаліції, а також країн, чиї збройні формування мали істотне значення для перемоги над нацизмом в Європі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шокуючий фільм про Другу світову вийшов у прокат

Прийняті документи передбачали, що кожна з країн має запобігати відродженню фашистських організацій або іншої політичної, військової чи напіввійськової організації, чиєю метою було б позбавити людей їх демократичних прав.

За договором, Італія, Болгарія, Угорщина, Румунія і Фінляндія були змушені змиритись з втратою територій і необхідністю сплатити репарації. Італія втратила всі колонії в Африці, передала Югославії частину Хорватії, Греції - Південні Соради, Франції - місто Танд, а Трієст був оголошений вільним містом під контролем англо-американських військ до 1956-го. Фінляндія отримала кордони станом на 1 січня 1941 року, підтвердивши втрати за наслідками Зимової війни, і передала СРСР в оренду на 50 років територію і водні простори для створення радянської військово-морської бази в районі Порккала-Удд. Від Румунії СРСР отримав Північну Буковину, Герцаївський повіт і Бесарабію, а вона повернула собі Трансильванію від Угорщини, і втратила Південу Добруджу на користь Болгарії. Остання у свою чергу відмовилась на користь Греції і Югославії від претензій на західну і південну частини Македонії.

Підписання Паризьких угод дало можливість Італії, Румунії, Угорщині, Болгарії та Фінляндії повернути собі права суверенних держав і претендувати на членство в ООН.

Зараз ви читаєте новину «Паризький мирний договір визначив кордони після Другої світової війни». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути