Нервово-паралітичну речовину з групи бойових газів під назвою "Новачок", яким були отруєні колишній полковник ГРУ Сергій Скрипаль могла зберігатися на території будь-якої колишньої республіки СРСР.
Про це заявив колишній глава ФСБ, член комітету Держдуми РФ з безпеки Микола Ковальов, передає "РИА Новости".
"З урахуванням того, що зберігалося це все на території республік колишнього Радянського Союзу, то тут, вибачте, не виключається й український слід", - зазначив він.
Ковальов також додав, що замах на Скрипаля завдало Росії шкоду.
"А вигодонабувачі - Англія, Америка і побічно Україна, тому що вона зацікавлена в тому, щоб показати Росію такою країною-агресором", - переконаний екс-глава ФСБ.
Раніше прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що за замахом на колишнього агента Сергія Скрипаля "з великою часткою ймовірності" стоїть Росія.
За її словами, Скрипаля та його дочка намагалися отруїти нервово-паралітичною речовиною військового призначення. Прем'єр уточнила, що ця речовина була розроблена в РФ в рамках програми "Новачок".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння Скрипаля: Росія відмовляється виконувати ультиматум Лондона
Перші згадки про отруйну речовину нервово-паралітичні дії з серії "Новачок" з'явилися у пресі більше 20 років тому. Літом 1992 року російський тижневик "Цілком таємно", а в жовтні того ж року газета "Московские новости" опублікували статті про радянську хімічну зброю. У цих статтях вчені вперше згадали про "Новачок".
Віл Мірзаянов, розробник газу "Новичок" , яким отруїли колишнього шпигуна Сергія Скрипаля та його доньку, назвав країну, винну в отруєнні.
Формула речовини у Росії засекречена, тому жодна інша країна не могла його використати.
Мірзаянов виключив можливість одужання потерпілих Сергій Скрипаль та його донька.
4 березня у Великій Британії з підозрою на отруєння до лікарні потрапили колишній російський розвідник Сергій Скрипаль та його донька. Обох постраждалих забрали до лікарні Солсбері у тяжкому стані. Симптоми отруєння такі: свербіж в очах та проблеми з диханням.
Коментарі