
Американський словник Merriam-Webster назвав словом 2021 року - вакцина.
Цьогоріч вакцинація стала "політичним аргументом і джерелом розбіжностей", ідеться в релізі словника від 29 листопада.
"Інтерес до тлумачення цього слова зріс на 601% у порівнянні з 2020 роком. У серпні кількість запитів про вакцину підскочила на 535% - після того, як вакцини почали широко використовувати у світі. Якщо порівнювати з 2019 роком, то інтерес до цього слова збільшився на 1048%", - ідеться в повідомленні.
Слово вакцина 2021-го означало набагато більше, ніж ліки, наголошують у Merriam-Webster. Для багатьох це слово символізувало можливе повернення до життя, яке вели до пандемії. Але воно також було в центрі дебатів про особистий вибір, політичну належність, професійні правила, безпеку й нерівність у галузі охорони здоров'я.
Merriam-Webster опублікував ще 10 слів, до яких збільшився інтерес 2021 року: insurrection - повстання, perseverance - наполегливість, woke - обізнаний, nomad - кочівник, infrastructure - "інфраструктура, cicada - цикада, Murraya - дерево муррая, cisgender - цисгендерність, guardian - вартовий і meta - мета.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мукбанг і ханбок - 26 корейських слів додали до Оксфордського словника
Оксфордський словник англійської мови обрав термін vax словом 2021 року. Цьогоріч його використовували у 72 рази частіше, ніж 2020-го, повідомили на офіційному сайті словника, який у листопаді зазвичай називає "слово року".
Коментарі
Найкращі в світі мумії виробляють на росії ...... З кремлядей
Мы живем в век перемен. Современное письмо все больше приобретает свойств устной речи. Это связано с тем, что сейчас не нужно ждать письма день или несколько дней. Общение в чатах или на форумах - это мгновенный обмен сообщениями: почти как в жизни, только эмоций не хватает. Вот их-то и восполняют смайлики. Это своеобразная невербальная коммуникация, только на письме. Так что - правильный смайл в правильно месте - это хорошо. Главное тут - не переборщить.
Людство на порозі розкриття історії УКРАЇНИ.
Ja maju profil? na Facebook, ale ne vzhyvaju smajlykiv.
По большому счету, смайлики - те же иероглифы.
Не согласен. При общении в текстовом режиме сложно уловить интонацию, ты не видишь лица, не слышишь тона голоса.Поэтому смайлы в таком виде общения - просто "костыли", упрощающие понимание
Але й "Мову атрофує, бо там, де б подумав над якогось відтінку прикметником чи прислівником, ставиш )))))", - кажуть смайлолюби.
Надмірна смайлографія характерна риса ТП.