Ексклюзиви
Понеділок, 29 листопада 2021 11:43

Назвали головне слово 2021 року

Назвали головне слово 2021 року
Merriam-Webster опублікував ще 10 слів, інтерес до яких виріс у 2021 році. Фото: pixabay.com

Американський словник Merriam-Webster назвав словом 2021 року - вакцина.

Цьогоріч вакцинація стала "політичним аргументом і джерелом розбіжностей", ідеться в релізі словника від 29 листопада.

"Інтерес до тлумачення цього слова зріс на 601% у порівнянні з 2020 роком. У серпні кількість запитів про вакцину підскочила на 535% - після того, як вакцини почали широко використовувати у світі. Якщо порівнювати з 2019 роком, то інтерес до цього слова збільшився на 1048%", - ідеться в повідомленні.

Слово вакцина 2021-го означало набагато більше, ніж ліки, наголошують у Merriam-Webster. Для багатьох це слово символізувало можливе повернення до життя, яке вели до пандемії. Але воно також було в центрі дебатів про особистий вибір, політичну належність, професійні правила, безпеку й нерівність у галузі охорони здоров'я.

Merriam-Webster опублікував ще 10 слів, до яких збільшився інтерес 2021 року: insurrection - повстання, perseverance - наполегливість, woke - обізнаний, nomad - кочівник, infrastructure - "інфраструктура, cicada - цикада, Murraya - дерево муррая, cisgender - цисгендерність, guardian - вартовий і meta - мета.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мукбанг і ханбок - 26 корейських слів додали до Оксфордського словника

Оксфордський словник англійської мови обрав термін vax словом 2021 року. Цьогоріч його використовували у 72 рази частіше, ніж 2020-го, повідомили на офіційному сайті словника, який у листопаді зазвичай називає "слово року".

Зараз ви читаєте новину «Назвали головне слово 2021 року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 318
Голосування Чи посадять Петра Порошенка за звинуваченням у державній зраді?
  • Так, давно пора
  • Ні, це політичне переслідування
  • Мені байдуже
Переглянути