Вчені знайшли вид хамелеонів, який востаннє бачили на Мадагаскарі 100 років тому.
Дослідники з Мадагаскару і Німеччини повідомили, що виявили живих хамелеонів Воельцкова під час експедиції на північний захід африканської острівної держави. Про це пише The Times of India.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Живуть на 2 країни": дикі коні поступово заселяють Чорнобиль
У звіті, опублікованому в журналі Salamandra, група вчених, очолювана науковцями з Bavarian Natural History Collections ZSM, повідомила, що генетичний аналіз показав, що цей вид тісно пов'язаний з хамелеоном Лаборду. Дослідники вважають, що обидва види рептилій живуть лише в сезон дощів. Вилуплюються з яєць, швидко ростуть, борються з суперниками за ареал проживання, спаровуються, а потім вмирають через кілька місяців.
Хамелеона Воельцкова вперше описали 1893 року. Він не зустрічався вченим з 1913-го, завдяки чому увійшов до списку 25 найбільш розшукуваних видів, за версією Global Wildlife Conservation, GWC. Це список тварин і рослин, втрачених для науки протягом десятиліть. Деякі з них вимерли. GWC відправляє на пошуки втрачених видів дослідників. Експедиція на Мадагаскар належить до них.
"Хамелеон Воельцкова доповнює красу планети і нагадує, що навіть, коли все здається втраченим, масштабна пригода може відродити надію для видів, яких не бачили з тих пір, як Вудро Вільсон був президентом. Тепер нам слід багато чого довідатися про цю незвичайну рептилію. Зокрема, як врятувати її від вимирання", - заявив президент GWC Дон Черч.
Вчені виявили невелику, але повністю здорову популяцію хамелеонів: 3 самців і 15 самок. Цей вид, як і хамелеон Лаборду, живе лише 4-5 місяців. Таке коротке життя відкриває для дослідників невелике вікно можливостей для пошуку дорослих особин.
Це 6-й вид із 25 найбільш розшукуваних, і заново відкритих за останні роки. До інших належать саламандра Джексона, тропічна хижа рослина з острова Борнео Nepenthes mollis, гігантські бджоли Megachile pluto, землерийка Elephantulus revoili, а також найменша копитна тварина у світі - в'єтнамська миша-олень Tragulus versicolor.
Коментарі