Щонайменше половина із 150 тис. російських емігрантів у британському Лондоні можуть співпрацювати на кремлівську розвідку.
Про це йдеться у доповіді Спільноти Генрі Джексона - одного з підрозділів Кембриджсього університету. Експерти організації з 2005-го займаються дослідженням британської зовнішньої політики. Звіт базується на конфіденційних інтерв'ю з дисидентами високого рівня, перебіжчика та розвідниками, йдеться на сайті організації.
Приклади втручання у життя британців банальні та нахабні, стверджують експерти.
Російські служби розвідки та безпеки в 52 рази перевищують британські. У Британії знаходиться 200 російських офіцерів, які керують шпигунами. Це уп'ятеро більше, ніж було 2010-го. Вони керують близько 500 агентами.
75 тис. виходців із колишнього СРСР, які живуть у Лондоні, є потенційними інформаторами ГРУ, ФСБ і Служби зовнішньої розвідки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євросоюз буде жорстоко карати Росію за використання хімічної зброї
Більше половини російських дипломатів займаються розвідувальною діяльністю. Стільки ж чи більше - у Російському торговому представництві.
Британська прикордонна служба проявила абсолютну нефеективність у стримуванні російських шпигунів, підсумовують експерти.
Доповідь закликає уряд подвоїти свої зусилля в боротьбі з загрозою з боку Росії. Пропонує зробити матеріали контррозвідки про масштаби діяльності Росії більш відкритими. Уряду також слід розглянути можливість закрити доступ російським ЗМІ, які є посібниками шпигунів.
Спільнота Генрі Джексона отримала назву на честь американського сенатора Генрі Джексона, співавтора поправки Джексона-Веніка. Документ забороняв поставки деяких видів радянської продукції в США через порушення прав людини в СРСР.
Коментарі