Аерокосмічне управління США визначилися з наступною науковою місією: на проект SPHEREx виділено $242 млн - без урахування вартості запуску ракети з зондом. Космічний телескоп буде виведений в космос в 2023 році.
Орбітальна обсерваторія з інфрачервоної астрономії допоможе, сподіваються вчені, зрозуміти, як розвивалася Всесвіт у перші доби після Великого вибуху приблизно 13,77 млрд років тому, пише прес-служба NASА.
Вони мають намір з'ясувати, як часто в планетних системах нашої Галактики зустрічаються інгредієнти для життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відбувся перший тенісний турнір у космосі
Кожні півроку за дворічну місію SPHEREx становитиме карти космосу з далекими галактиками. Зонд збере дані з 300 млн галактиками в межах 10 млрд світлових років від нас на 96 довжинах хвиль у оптичному і ближньому ІЧ-діапазонах.
В огляд увійдуть і дані від 100 млн зірок Чумацького Шляху, де шукатимуть скупчення води і органічних молекул в так званих "Зоряних колисках" з активним зореутворенням.
За словами одного з топ-чиновників NASA астрофізика Томаса Цурбюхена, можливо, буде отримана відповідь на одне з найголовніших питань науки: як менше ніж за наносекунду після Великого вибуху Всесвіт розширилася настільки сильно?".
Група вчених зі Швеції, Австралії та США виявили у грунті на Місяці найдавніший камінь земного походження.
Дослідники провели аналіз одного із зразків ґрунту, який доставила на Землю з Місяця місія Аполлон-14 у 1971 році. Вони переконані, що це може бути найдавніший камінь, який має земне походження.
Коментарі