Через лісову пожежу в національному парку Рапа-Нуї на острові Пасхи постраждали кам'яні статуї моаї.
Деякі з них не підлягають відновленню. Про це повідомляє The Guardian.
"Понад 100 гектарів постраждали в секторі Рано Рараку, який містить водно-болотні угіддя та сектор моаї", – ідеться в заяві національного парку.
В уряді Чилі, під владою якого острів Пасхи, зазначили, що пожежа не вщухає з понеділка 3 жовтня.
У парку Рапа-Нуї є понад 1 тис. кам'яних статуй – гігантських голів, які були вперше висічені в XIII ст. корінними жителями острова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масштабна лісова пожежа на Івано-Франківщині – вогонь гасять вже другий день
Найбільше через масштабну пожежу постраждала територія навколо вулкана Рано Рараку, який є об'єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Кілька сотень статуй моаї розташовані в цій місцевості, а також у кар'єрі, де видобувають камінь для різьблення скульптур.
Мер острова Пасхи Педро Едмундс Паоа вважає, що пожежа не є випадковою. За його словами, попередні такі випадки на Рапа-Нуї сталися через людей.
"Збиток, завданий вогнем, не можна відновити. Розколотий камінь неможливо відновити незалежно від того, скільки мільйонів євро чи доларів у це вкладено", – сказав мер.
Пожежа сталася через три місяці після того, як 5 серпня острів знову відкрили для туризму після двох років закриття через Covid-19.
На заході Туреччини спалахнули лісові пожежі. Нове масштабне займання сталося у лісовій зоні в районі Кула провінції Маніса, повідомляє місцевий телеканал TRT Haber. Причину пожежі встановлюють.
Лісові пожежі на заході й півдні Туреччини в літній період є поширеним явищем. Торік країна потерпала від масштабних лісових пожеж з кінця липня до середини серпня. Україна однією з перших відгукнулася на прохання про допомогу з лісовими пожежами й направила в Туреччину літаки й вертольоти.
Коментарі