У Фінляндії можна жити і працювати не знаючи фінської мови, практично у всі знають англійську. Про це розповідає харківянка Ольга, яка переїхала до чоловіка у Хельсинки.
"Досить швидко отримала посвідку на проживання, що дозволило мені вже через півроку отримати місце на мовних курсах. Також відвідувала платні курси, тому як хотілося розширювати коло спілкування. А ще дуже активно займалася спортом. Фінляндія досить відкрита для адаптації. А коли мені стає погано – їду в подорож по країні", - розповідає українка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: При переїзді варто одразу обговорити, хто за що платить: основні правила емігрантів
Іноземців запрошують на безкоштовні мовні курси і виплачують допомогу по безробіттю, а після них допомагають підібрати роботу. Ольга пішла на ресепшен у готель.
"Період адаптації в мене зайняв три роки. Щоб повністю адаптуватись потрібно знайти людей, з якими комфортно. Я зустріла на курсах мови таку подругу, з якою вже буквально за кілька днів вирушили подорожувати. Також потрібно реалізуватись у професії. Здивувало й те, що коли я пішла в декрет, муніципалітет міста виділив няню. Можна не брати ту, яку запропонували, а виписати сертифікат і найняти няню в приватній агенції", - каже Ольга.
Мінімальна зарплата у Фінляндії від 8,50 євро на годину. У сільському господарстві зарплата від 1500 євро в місяць, на заводах від 2000 євро. У сфері IT-послуг - все залежить від класу фахівця.
Також в Фінляндії є сезонна робота, багато хто приїжджає працювати на полуничні ферми.
Коментарі