Фотографи конкурсу Nikon's Small World показали мікроскопічну красу комах, рослин і навіть людської сльози. Конкурс відбувся вже 44 рік поспіль. 2,5 тис. знімків надіслали фотографи з 89 країн світу. Переміг у конкурсі Юсеф Аль Хабші з міста Абу-Дабі, ОАЕ. Його знімок очей азіатського червоного пальмового довгоносика жюрі визнало найкращим.
Такий вид жуків зустрічається на Філіппінах. Його розмір становить всього 11 мм. Знімок автор створив за допомогою відбитого світла. Склав його із 128 мікрофотографій, пише Metro.
"В оці комах так багато кольорів і ліній, що здається, ніби фотографуєш колекцію ювелірних прикрас, - розповів Юсеф. - Люди рідко можуть оцінити красу дрібних комах. За допомогою мікрофотографій ми можемо відкрити абсолютно новий прекрасний світ, якого раніше не бачили".
Друге місце присудили роботі фотографа Рохеліо Морено з Панами. На ній зображено сорус папороті - скупчення спор, через які папороть розмножується. За допомогою ультрафіолетового світла фотограф відзняв спори на різній стадії їхньої зрілості.
Фотографія Саліуса Гугіса з містечка Напервілль, штат Іллінойс, зайняла третє місце. Фотографу вдалося відзняти комаху під назвою пінниця в коконі. У ньому комаха ховається від хижаків і коливань температури.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уміють любити: показали зворушливі фото тварин із їхніми малюками
Жюрі відмітили також фотографію центральної ямки сітківки ока, відзняте Ханеном Кабоу. Зображення нагадує яскравий феєрверк, відзнятий на на чорному тлі.
Заявки на участь у конкурсі "Малий світ" наступного року прийматимуть до 30 квітня 2019-го. Переможець конкурсу отримує $3 тис.
Фотограф Еко Адіянто виклав у мережу фото мурахи-ткача, яка несе фрукт, що у кілька разів більший від нього. "Ці комахи малі, але мають надзвичайну силу і здатність працювати у команді".
Коментарі