Російська влада намагається "ядерним шантажем" сповільнити військову підтримку України від Заходу.
На це вказує призупинення Кремлем участі РФ у договорі про ядерні озброєння, повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у новому звіті.
"Дуже ймовірно, що Кремль використовує страх (Заходу. – Gazeta.ua) перед ядерною ескалацією і призупиненням участі РФ у договорі в надії стримати підтримку України з боку Заходу та сповільнити обіцяну західну військову допомогу", – йдеться в аналізі.
Аналітики нагадали, що 2 березня на саміті G20 в Нью-Делі державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен коротко поговорив з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У G20 не погодили спільну заяву щодо агресії РФ: які країни її заблокували
Блінкен повідомив, що він закликав Лаврова скасувати призупинення Росією договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.
Держсекретар висловив готовність США співпрацювати з Росією у сфері контролю над стратегічними ядерними озброєннями незалежно від статусу війни в Україні та відносин між США і Росією.
В ISW вважають, що російські офіційні особи навряд чи продовжуватимуть змістовні дискусії щодо відновлення дії договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.
"Як і раніше, вкрай малоймовірно, що Кремль застосує ядерну зброю, але регулярно виступає з мало правдоподібними погрозами ядерної ескалації, намагаючись залякати Захід", – підсумували аналітики.
21 лютого президент Росії Володимир Путін майже 2 год. виступав з посланням Федеральним зборам. З нового заявив, що Росія "тимчасово" призупиняє участь у договорі про обмеження ядерних озброєнь зі Сполученими Штатами Америки і про підготовку до ядерних випробувань.
Рішення Путіна про тимчасове призупинення участі РФ в цьому договорі є "великою помилкою" і "дуже безвідповідальним кроком", заявив президент США Джо Байден.
З перших днів повномасштабної війни Путін загрожує Заходу ядерною зброєю. Щоразу він згадує можливість ядерного удару у своїх заявах. В одній наголошував, що його слова "не блеф".
Коментарі