Ексклюзиви
Середа, 27 жовтня 2021 12:24

Газпром пропонує Молдові дешевий газ в обмін на послаблення зв'язків із ЄС - ЗМІ

Газпром пропонує Молдові дешевий газ в обмін на послаблення зв'язків із ЄС - ЗМІ
Кремль розглядає газові перемовини як частину ширшого політичного врегулювання з Молдовою. Фото: Reuters

Російська державна газова компанія Газпром у межах переговорів щодо постачання газу висунула Молдові пропозицію змінити свою угоду про вільну торгівлю з ЄС та відкласти реформування енергетичного ринку в обмін на дешевий газ.

РФ використовує позицію Газпрому як єдиного постачальника у Молдову з метою тиску на уряд у Кишиневі, який пообіцяв вийти з орбіти Москви, повідомляє Financial Times із посиланням на власні джерела.

"Газпром заявив молдовським офіційним особам, що готовий знизити ціни, якщо країна погодиться внести зміни до угоди про вільну торгівлю з ЄС. Компанія також хоче, щоб Молдова відклала імплементацію правил ЄС, які вимагають лібералізації газових ринків та збільшення конкуренції", - заявили виданню джерела, поінформовані про переговори.

Кремль розглядає газові перемовини як частину ширшого політичного врегулювання з Молдовою після того, як проєвропейська президентка Мая Санду виграла вибори минулого року. Лібералізація газового ринку негативно вплине на Газпром та Молдовагаз, його дочірню компанію в Молдові, яка володіє та управляє газовою мережею країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина не залучила Україну до обговорення сертифікації "Північного потоку-2"

У Молдові на 30 днів оголосили режим надзвичайного стану - з 22 жовтня до 20 листопада. Причиною є криза в енергетичній сфері. На ринку природного газу в Молдові зареєстрували дефіцит приблизно у 16 млн куб. м. Потреба в газі на жовтень покрита лише на 67%. Водночас уряд Молдови планує продовжити переговори з російським Газпромом. Згідно з нинішніми домовленостями, у жовтні Молдова отримує газ за ціною $790. Країна вирішила щодня закуповувати невеликий обсяг газу з альтернативних джерел, щоб підтримувати тиск у газопроводі.

Зараз ви читаєте новину «Газпром пропонує Молдові дешевий газ в обмін на послаблення зв'язків із ЄС - ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі