Порівняно з обсягами до початку повномасштабної війни в Україні Євросоюз знизив імпорт російської нафти на 90%.
Такі дані про імпорт російської нафти до країн ЄС опублікувала 24 червня Єврокомісія у Twitter.
"Станом на березень імпорт нафти з Росії до ЄС знизився на 90%, якщо порівнювати з середніми обсягами 2019-2022 років. Санкції ЄС проти РФ та гранична ціна на російську нафту і пов'язані продукти, що встановлена G7, демонструють результати", – зазначили у повідомленні.
Доданий графік від статистичного відомства ЄС демонструє поступове зниження імпорту російської нафти та нафтопродуктів після 2019 року. Зокрема наглядно зображено, як цей процес різко прискорився після відкритого нападу росіян на Україну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дії очільника "Вагнер" вдарили по російській економіці
23 червня Єврорада затвердила 11-й пакет санкцій проти РФ, спрямований переважно на боротьбу з обходом уже існуючих санкцій. Він передбачає заборону заходити в порти і шлюзи ЄС суднам, які підозрюють у причетності до перевезення підсанційної нафти чи нафти, купленої за ціною вищою за граничну.
Також завершується тимчасовий виняток із санкцій для Німеччини та Польщі щодо постачання сирої нафти з Росії через північну секцію нафтопроводу "Дружба". Водночас цим шляхом можна буде прокачувати нафту з Казахстану чи інших третіх країн.
Російська Федерація може перекрити одну з останніх магістралей, якою транспортує свій газ до Європи. Потік російського газу через Україну може припинитися вже до кінця наступного року.
У 2024 році закінчується термін дії контракту на постачання з російським монополістом Газпромом. Шанси на те, що Україна і РФ домовляться про продовження п'ятирічного транзитного контракту невеликі.
Коментарі